مبتلایان به این بیماری معاف دائم از خدمت هستند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: درباره معافیت سربازی مشمولانی که سل پوستی دارند، بیشتر بدانید.

برخی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی که دچار بیماری سل‌های پوستی هستند، درباره قرارگرفتن در شمول معافیت سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، آن دسته از مشمولان خدمت وظیفه‌ای که سل‌های پوستی دارند، معاف دائم از خدمت هستند.

گفتنی است؛ مشمولان برای انجام اقدامات اولیه و ارائه تقاضای معافیت پزشکی، باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) و اخذ دفترچه راهنما و تکمیل اوراق مربوط به معافیت پزشکی، مراجعه به پزشکان معاین اولیه، انجام واکسیناسیون و تحویل مدارک تکمیل شده به دفاتر مربوط. اقدامات لازم را انجام دهند و فرد مشمول وظیفه‌ای که تقاضای معافیت پزشکی دارد، تا طرح پرونده در شورای پزشکی نمی‌تواند در خلال رسیدگی انصراف دهد. مگر اینکه قبل از طرح پرونده مشمول در شورا، یاد شده شرایط معافیت‌های دیگر را داشته باشد.

علاوه بر این اگر فرد مشمول وظیفه‌ای در شورای پزشکی معاف شناخته نشود، در راستای ماده ۴۲ مکرر قانون میتوانند به رای شورای پزشکی و یا به نظریه تخصصی اعتراض کنند و اظهارنظر در مورد معافیت پزشکی فرد مشمول وظیفه توسط شورای پزشکی صورت می‌گیرد و اگر مشمولان به رای شورای پزشکی اعتراض داشته باشند، ثبت درخواست اعتراض ازطریق دفاتر پلیس +۱۰ صورت می‌گیرد و پرونده وی در شورای عالی پزشکی مطرح خواهد شد.

البته مشمولان در نظر داشته باشند که مطابق تبصره، مشمولان یک هفته پس از ثبت رای به مدت ۱۰ روز حق ثبت اعتراض به رای شورای پزشکی را دارند و چنانچه پس از معرفی مشمول به بیمارستان و طرح پرونده در شورا او سرباز شناخته شود، مشمولان باز هم می‌توانند به رای شورا اعتراض کنند و در این صورت نیز، پرونده به شورای عالی پزشکی فرستاده خواهد شد.

همچنین؛ مشمولان به رای شورای عالی پزشکی نمی‌توانند اعتراض کنند، چراکه رای شورای عالی پزشکی قطعی و لازم‌الاجراست.

۴۷۴۷

کد خبر 1302114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
    0 0
    سلام وقت بخیر من در شورای پزشکی طبق آزمایشات و نظرات پزشکان معاف دائم شدم و منتظر آمدن کارت معافیتم بودم. اما بعد از یکماه گفتن دوباره باید بیای حوزه نظام وظیفه رفتم برایم شورای عالی پزشکی گذاشته بودن و گفتن چون دکتر قبلی اشاره نکرده این بیماری شما مادرزادی هست یا خیر برای همین از تهران ایراد گرفتن و برای شما شورای عالی گذاشتن متاسفانه تخصص دکترهای شورای عالی پزشکی به بیماری من مربوط نبود و به یکدیگر مرا پاس میدادن یکی از متخصصین فرمودن ما شما را دوباره میفرستیم جای دکتر معتمد خودمون و بعد دوباره شورای عالی پزشکی تشکیل میدیم، بنده مجددا رفتم دکتر در بیمارستانی که گفتن و اونجا مجددا پول هنگفتی بابت ازمایشات پرداخت کردم و طبق نظر پزشک معتمد نایید شد و مجددا رفتم شورای عالی پزشکی و متاسفانه دوباره با پزشکانی روبرو شدم که هم بنده را مسخره میکردن و هم به یکدیگر انتقال میدادن و اظهار بی اطلاعی در مورد بیماری من میکردم و میگفتن که باید دکتر اعصاب اینجا شما را معاینه کند و ما تجربه ای نداریم و حتی پرونده مرا و نظر دکتر جدید نظام و آزمایشات رو هم نگاه نکردن و مرا رد کردن