حزب الله عراق، امارات و سعودی را نگران کرده است

ایسنا نوشت: یک گزارش تحلیلی با این ادعا که حزب الله لبنان به عنوان یک قدرت میدانی در عراق عمل می‌کند، تاکید کرد که حزب‌الله نگرانی کشورهای هم‌پیمان عربستان در شورای خلیج فارس را برانگیخته و این شورا را با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در سطح امنیتی مواجه ساخته است.

 این گزارش نشان می‌دهد مستشاران حزب الله توانسته‌اند تأسیسات استتار شده‌ای را به گونه‌ای در نزدیکی آب‌های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مثل بحرین، کویت و عربستان ایجاد کنند که دشمن نتواند از آن خبردار شود.

به نظر می‌رسد صحبت درباره تأسیساتی است که به شدت با تلاش اطلاعاتی زیاد حفاظت شده و فعالیت می‌کنند.

در این گزارش آمده است که عربستان طرحی را به پنتاگون پیشنهاد کرده مبنی بر اینکه جنگنده‌های عربستان در حمله به گروه‌هایی مثل حشد شعبی در عراق شرکت داشته باشد. اما جواب آمریکا در قالب یک هشدار نسبت به دشواری احتمال نزاع نظامی در منطقه و آشوب جدی عنوان شده است.

در این گزارش آمده است که حضور حزب‌الله لبنان در نزدیکی کمربند امنیتی عربستان در حال گسترش است و نشان دهنده ثبات اقدامات حزب الله برای تأسیس پایگاه میدانی پیشرفته در نزدیکی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از طریق خاک عراق و آب‌های منطقه‌ای خلیج فارس است.

در این گزارش آمده است: این اقدام به شدت تمامی محافل اطلاعاتی در عربستان، امارات و بحرین را نگران کرده است، چراکه آنها هراس دارند امنیت دریانوردی و هواپیمایی خلیج فارس به صحنه عملیات محاصره با پهپادهای کوچک از سوی انصارالله در جنوب و حزب الله و حشد شعبی در شرق از طریق عراق تبدیل شود.

در این گزارش آمده است که حزب‌الله لبنان اخیرا توانست یک پهپاد اسرائیلی را سرنگون کند و همین مسئله نشان می‌دهد که عملا حزب الله به تکنولوژی پهپادها دست یافته و تلاش می‌کند این تکنولوژی را به گروه‌های شیعی عراقی نیز انتقال و آموزش بدهد.

310 310

کد خبر 1302199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =