عامل قطع درختان جنگلی در خرم آباد روانه زندان شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از دستگیری عامل قطع درختان جنگلی بلوط در منطقه قلعه سنگی از توابع شهرستان خرم آباد خبر داد و گفت: این فرد متخلف بصورت شبانه مبادرت به انجام این کار غیر قانونی نموده بود که بلافاصله دستگیر و با قرار قانونی ۲۰ میلیارد ریال روانه زندان شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر قطع درختان جنگلی در منطقه قلعه سنگی خرم آباد، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان و شهرستان به منطقه اعزام شدند و توانستند فرد متخلف را شناسایی و دستگیر نمایند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با هماهنگی بعمل آمده با رازانی دادستان مرکز استان، رییس شعبه ۱۰۲ کیفری دادگاه، سرهنگ مهرنیا فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان، از منطقه بازدید شد و محاکم قضایی خود در نزدیک شاهد این عمل غیرقانونی شدند.

برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضا در جهت مجازات  فرد

نجفی ارزش زیست محیطی یک درخت بلوط با عمر حداقل ۵۰۰ ساله را چیزی در حدود ۲۰۰ هزار دلار قلمداد کرد و بیان داشت: از برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضا در جهت مجازات  فرد مذکور نهایت تشکر را دارم و امیدوارم درس عبرتی برای سایر متخلفانی که مبادرت به قطع درختان جنگلی بلوط می‌نمایند، بشود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان بار دیگر با یادآوری شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در اراضی ملی مراتب را به یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

46

کد خبر 1302310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =