پیام مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به مناسبت آغاز سال تحصیلی

مدیر کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری طی پیامی آغاز سال تحصیلی 99-98 را تبریک گفت .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  ،فرحناز قائد امینی طی پیامی آغاز سال تحصیلی 99-98 را به جامعه فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیای آنها تبریک گفت .

متن پیام بدین شرح است :

به نام خداوند لوح و قلم         
حقیقت نگار وجود و عدم

سپاس و ستایش مخصوص پروردگار بزرگ است که خود اوّلین معلم عالم آفرینش است.  

در سرآغاز برگریزان پاییز هزاررنگ که مزیّن به شور حسینی است و در طلیعه مهر مهربان که قاصدک ها، خبر از بازگشایی مدارس می دهند، بر روح بلند امام خمینی (قدّس الله نفسه الزّکیه)، بزرگ معمارانقلاب اسلامی که تعلیم و تعلّم را عبادت برشمرد و معلّم و مدرسه را مبدأ سعادت و شقاوت دانست، درود می‌فرستیم و یاد و خاطره حماسه آفرینان و شهیدان دفاع مقدس به ویژه دانش آموزان و معلّمان شهید را گرامی می‌داریم .

مهرماه، فصل رویش مهربانی و خردورزی، با گام‌های بزرگ و اندیشه‌های پاک و سترگ است.معلمان و دانش آموزان دربنیادی‌ترین نهاد تعلیم وتربیت، با همدلی، موجبات تعالی کشور را به منظور نیل به حیات طیبه و دستیابی به قله‌های رفیع دیانت و دانایی بر دیباچهقاموس تاریخ می‌نگارند، چنانکه رهبر فرزانه انقلاب ،آینده کشور را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانستند.

ریاست محترم جمهور نیز ارتقای فرهنگ، اخلاق، دینداری و ظهور همه پیشرفت‌ها را در سایه سار «مدرسه» و «معلّم» ممکن دانسته و آموزش و پرورش را نقطه آغاز حل و فصل اساسی مشکلات کشور معرفی نمودند .

آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید با ایجاد زیرساخت‌های لازم بر اساس سند تحوّل بنیادین که تنها سند راهبردی و نقشه راه نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی است ،همه مساعی خود را به کار گرفته تا با همراهی مربّیان و معلّمان فرهیخته، مدیران توانمند و اولیای ارجمند، با اهتمام جدی به ساحت‌های اخلاقی و دینی، سلامت و تربیت بدنی، علم و فنّاوری،  حرفه‌ای و اقتصادی، زیبایی‌شناسی و هنری و اجتماعی و سیاسی ، به پرورش نسلی توانمند و متخلّق به فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازد.

بدون تردید معلّمان ، این سرمایه های عظیم انسانی ، اصلی‌ترین رکن تحقق برنامه‌های تحوّلی آموزش و پرورش در مدرسه می‌باشند که با همراهی و مشارکت اولیای شریف دانش آموزان می‌توانند تسهیل گر دستیابی به اهداف عالیه آموزش و پرورش باشند.

اینک در سالی که مزیّن به نام «رونق تولید » است، مهرماه زیبا را با  توسل به وجود مقدّس امام حسین علیه السّلام  و با گام‌های مصمّم آغاز نموده، امیدوارم با توکل به ذات کبریائی خدای حکیم  و با پیوند علم و ایمان  و همچنین با جهت گیری‌های عقلانی واهتمام معلمان فرزانه و دانش آموزان عزیز، مسیردانایی و توانایی  را تا فتح  قلّه‌های رفیع عافیت و سعادت بپیمائیم.

امید است در سال تحصیلی جدید، که با شعار «مدرسه زیربنای توسعه پایدار» آغاز می گردد، در ظلّ عنایات الهی و توجّهات حضرت ولیعصر(ارواحنا فداه) و با ابتنا بر کاربست «تدبیر» در کلّیه امور، در بهار تعلیم و تربیت شاهد پیشرفت همه جانبه کشور، تحقق اهداف عالیه نظام آموزش و پرورش و بسط «امید» در پیکر جامعه همیشه سرافراز ایران اسلامی باشیم.

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید   
 هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

46

کد خبر 1302475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =