از کسی طلبکار نباش، مهناز خانم‌ افشار!

خراسان نوشت: ماجرای پیغام و پسغام‌های پگاه آهنگرانی، مهناز افشار و منیژه حکمت که در اواخر هفته گذشته جنجالی شد، به خداحافظی موقت افشار از اظهارنظرهای سیاسی - اجتماعی انجامیده است.

 دقیقاً یک هفته پیش ویدئوی کوتاه از صحبت‌های پگاه آهنگرانی بازیگر سینما منتشر شد که می‌گفت: «مگر ما که هستیم و چه برتری نسبت به دیگر مردم داریم که باید راجع به همه‌چیز نظر دهیم؟ بازیگران فکر کرده‌اند چون چند میلیون فالوئر دارند، حق دارند راجع به همه‌چیز حرف بزنند».

حرف‌های او با واکنش‌های زیاد و عموماً مثبتی مواجه شد اما در این میان مهناز افشار دیگر بازیگر سینما که این روزها در خارج از کشور حضور دارد، با او مخالفت کرد و در توئیتی که بازتاب فراوانی داشت، با کنایه به آهنگرانی نوشت: «پگاه آهنگرانی عزیزم، پیغامت رو همه شنیدن؛ امیدوارم هرچه زودتر حکم ممنوع‌الخروجی‌ات لغو بشه».

در پاسخ به این توئیت، منیژه حکمت مادر پگاه آهنگرانی که از تهیه‌کنندگان سرشناس سینماست، در توئیتی نوشت: «مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول این که این مصاحبه مربوط به دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت‌طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت‌طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود».

مهناز افشار اولین سلبریتی نیست که پس از رخ دادن هر اتفاقی در جامعه، به آن واکنش نشان می‌دهد و مخالفت یا موافقت خودش را اعلام می‌کند. این ژست یک فرد معترض نیز که به خاطر مردم حاضر شده فداکاری کند و منافع خودش را به خطر بیندازد، برای مخاطبان بسیار آشناست. اکنون سؤال مهم این است که مگر رسالت اصلی یک بازیگر جز پرداختن به مسائل حوزه مربوط به خودش چیست؟

سؤال مهم‌تر این که آیا یک هنرپیشه می‌تواند صرفاً با انتشار یک پست در فضای مجازی و اعلام موضع اش، تصور کند که صدای درد مردم و جامعه بوده و کاری انجام داده؟ آیا سلبریتی‌ها در این میان به فکر خطاهای اجتماعی اظهارنظرهایشان هستند؟

فراموش نکرده‌ایم که طلبه همدانی به نوعی بر اثر ترند شدن یک توئیت مجعول اتفاقاً توسط همین خانم مهناز افشار، به شهادت رسید. حالا مشخص نیست بازیگرانی که در دوره خاصی به هر دلیلی احساس می‌کنند باید به همه اتفاقات عکس‌العمل نشان دهند و بعد از مدتی به هر دلیلی از این کار پشیمان می‌شوند، چرا منت آن را بر سر مردم می‌گذارند؟!

ای کاش سلبریتی‌ها اولاً با احساس مسئولیت بیشتری به اظهارنظرهای سیاسی - اجتماعی بپردازند و ثانیاً دست از این ژست فداکارانه بردارند و اگر تصمیم به سکوت گرفتند، از کسی طلبکار نباشند.

23302

کد خبر 1302479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  3 0
  والله به خدا...
 • علی IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  4 0
  بنده هم با شما موافقم خانم افشار با منت مطالبش را توئیت می کند، تقریبا همه ملت وقتی آشغال هایی روی زمین می بینند ناراحت می شوند ولی چند نفر حاضرند آشغال ها را از روی زمین بردارند و در سطل آشغال بی اندازن.
 • TR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  1 9
  اتفا من نظرم این هست یک هنرمند تمام جایگاهش مدیون مردم هست و طبیعتا باید دغدغه مردم را داشته باشد ، و نسبت به همه عمور کشورش حساس باشد ، نمیدونم خانم پگاه اهنگرانی هدفش از این حرف چی بود !!! ولی بدور از هر تعصب خانم افشار خیلی اوقات از دغدغه های مردم سخن گفت ، در سرزمین اتفاقا خیلی از افراد که پست مفقام دارن بدون هیچ سواد و دانش تخصصی در همه امور از جمله فرهنگ، سیاست ، اقتصاد ، ورزش و..... همزمان دخالت می کنند
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  4 0
  اعتماد به نفس مهناز افشار رو باید تو مدارس برای بچه ها تدریس کنن!
 • طلبه IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  1 11
  شهادت!!
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  19 1
  خدا نکند که گدا معتبر شود ،گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود!
 • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
  11 0
  وقتی می تونی صدای مردم باشی که بینشون باشی نه از دور هرکی یه چیزی گفت حالا چه راست و چه دورغ برآشفته شی و شروع کنی به متن نوشتن چه قدر این بازیگرا فکر می کنن تافته ی جدا بافتن