۰ نفر
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
برات اصلاحی درگذشت

ایسنا نوشت: برات اصلاحی نوازنده چیره‌دست سرنا و اهل تربت جام، که مدتی از بیماری شدید ریوی رنج می‌برد، صبح امروز دوشنبه ۱ مهر در بیمارستانی در مشهد درگذشت.

عزیز احمدی، خواننده‌ تربت جامی خبر فوت این هنرمند را تأیید کرده و گفته است: «ایشان مشکل ریوی داشتند و پزشکان از ابتدا تشخیص داده بودند که سرطان ریه بوده است. یکی دو بار هم در بیمارستان بستری شدند.»

احمدی ادامه داد: «بالاخره این اتفاق برای هر کدام از ما نیز پیش خواهد آمد. او حدود ۵۰ سال یا بیشتر سن داشت و در روستای محمود آباد تربت جام اقامت داشت.»

این خواننده تربت جامی درباره مرحوم اصلاحی گفت: «برات اصلاحی در سرنا نوازی بعد از مرحوم غلامعلی نینواز در منطقه تربت جام رو دست نداشت. البته شاید در تکنیک‌های جدید افراد بهتری باشند ولی در تکنیک‌های خطه جام پس از استاد نینواز، اصلاحی حرف اول را می‌زد.»

او در جشنواره‌های مختلفی شرکت و مقام کسب کرده بود. همچنین آثاری را با گروه فردای جام منتشر کرد. برات اصلاحی در کشورهای یونان، آلمان، دانمارک، عمان، ترکیه، قطر و چندین کشور دیگر اجرا و در جشنواره‌های مختلف داخلی شرکت کرده بود. او هنرمند شناخته شده و معروفی در منطقه بود و جایگاه هنری داشت.»

جزییات مراسم تشییع پیکر این هنرمند سرنانواز متعاقبا ارسال می‌شود.

۲۵۸۲۴۵

کد خبر 1302637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =