غذاهایی با طعم های بی نظیر در سفر با هواپیما

سفر با هواپیما همیشه لذت های خاصی را با خود به همراه داشته است. اگر این سفر با کشورهای خارجی عجین شود، جذابیت دو چندانی خواهد داشت. سرعت، امنیت، امکانات سه ویژگی مهمی هستند که در وسایل نقلیه فقط در هواپیما یافت می شود. یکی دیگر از خصوصیات هواپیما ارائه غذاهایی بی نظیر با مواد اولیه مرغوب است. شاید در تصور خود برای سفر  با هواپیما پخت غذا از قبل را در سر داشتید. برای سفر با این وسیله نقلیه پر سرعت می توانید غذا را از پیش با توجه به رژیم غذایی و ذائقه خود رزرو نمایید. غذاهایی که در هواپیماها سرو می شود را نمیتوان در سایر وسایل نقلیه مشاهده کرد.

شاید برایتان پیش آمده باشد که در یکی از مهمانی ها پذیرایی باب میل شما بوده و رضایت خود را نسبت به آن اعلام کرده اید، این مراسمات و تهیه غذاهای هواپیماها توسط کترینگ انجام می گردد. نسبت به این صنعت چقدر آشنایی دارید؟ آیا آگاهی لازم را برای تهیه غذای هواپیما را در هنگام خرید بلیط خارجی دارید؟ اگر مایلید تا با روند تهیه غذا و چگونگی کار کترینگ ها آشنا شوید با ما در این مطلب همراه شوید. ما در این مطلب خواهیم گفت که می توانید با آغوشی باز انواع غذاها با طعم های بی نظیر را پذیرا باشید.

کترینگ چیست؟

کترینگ یک کلمه انگلیسی است که معانی مختلفی را با خود به همراه دارد. در معنای عام این کلمه به معنی فراهم ساختن تدارکات مختلف اعم از تهیه غذا و نوشیدنی می باشد. این محصولات ممکن است با توجه به کاربریشان به عنوان دسر، نوشیدنی، غذای اصلی و پیش غذا با یکدیگر متفاوت باشد. تهیه، تنظیم و توزیع این بسته بندی ها به عهده کترینگ می باشد. غذاهایی که در کترینگ ها تهیه می شود، تحت نظر متخصصان علوم غذایی و تائید شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشند.

رزرو غذا با ذائقه های دلنشین

کترینگ های هوایی طبق برنامه های غذایی خود و با توجه به زمان پرواز غذاهای مورد نظر را زیر نظر آشپزان و سرآشپزان ماهر ایرانی و خارجی تهیه می کنند. در برنامه غذایی کترینگ ها معمولا در بازه پروازی صبح غذاهای مرکب، شیرینی جات برای تامین قند مسافر و انرژی جهت شروع روز، در بازه زمانی عصر قرار دادن پروتئین ها و در وعده غذایی شب سبزیجات را قرار داده شده است. لازم به ذکر است، منوی غذا در فصول مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به فصل ها و ذائقه های مختلف تهیه می گردد. لازم به ذکر است، رزرو غذا در هنگام تهیه بلیط خارجی قبل از پرواز با توجه به قوانین شرکت های مختلف امکان پذیر است.

پروسه زمانی تولید و حمل غذا در کترینگ ها

این غذاها با توجه به زمان پرواز تا ۱۲ ساعت با ماشین های مخصوص حمل غذا با دمای استاندارد به داخل کانتینر هواپیما انتقال داده می شود. این وعده های غذایی تا ۱۵ دقیقه بعد از پرواز در بین مسافران تقسیم می شود. این زمان در پروازهای طولانی خارجی بیش از ۱۲۰ دقیقه با انواع خورشت سرو می گردد. شایان ذکر است، کترینگ علاوه بر صنعت هوایی و هواپیمایی در قطار، بیمارستان، هتل، رستوران و اتوبوس کاربرد دارند. همانطور که گفته شد، برای رزرو غذاهای خود از کترینگ های مختلف شرکت های هواپیمایی می توانید در هنگام بلیط ارزان خارجی غذای مورد نظر را انتخاب نمایید. سایت تیک بان یکی از سایت هایی است که به وسیله آن می توانید غذاهای مورد نظر خود را در مسیرهای هوایی مختلف مانند بلیط استانبول از طریق این سایت رزرو نمایید.

این امکان با توجه به نوع کلاس پروازی می تواند متفاوت باشد. در کلاس های پروازی فرست کلاس و بیزینس کلاس منوی غذاها کمی متفاوت تر از کلاس پروازی اکونومی می باشد. با توجه به بودجه و نیاز خود می توانید بهترین قیمت بلیط خارجی را انتخاب کرده و در هنگام رزرو بلیط خارجی، غذاهای دلخواه خود را سفارش دهید. با تیک بان این امکان به راحتی در دسترس مسافران می باشد.

۲۱۲۱

کد خبر 1302695