انجام عملیات نجات برای جستجوی ۱۷ مفقودی در کویر کرمان

مهر نوشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، از تلاش ۱۰ ساعته نجاتگران و نیروهای امدادی برای نجات ۱۷ مفقود شده در کویر شهداد و بیابان های شهرستان سیرجان خبر داد.

 رضا فلاح گفت: در آخرین روز از تابستان جاری در استان کرمان دو عملیات جست‌وجو و امدادونجات مفقودین در کویر لوت شهداد و بیابان های شهرستان سیرجان به مدت ۱۰ ساعت توسط نیروهای امدادی هلال احمر انجام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان بیان کرد: ساعت ۶ صبح دوشنبه، مفقود شدن دو نفر در بیایان های «کفه نمک» به هلال احمر سیرجان اعلام شد که بلافاصله نجاتگران این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.

مجید ‌عرب‌قهستانی افزود: ۱۱ نفر از نجاتگران در قالب سه تیم از شهرستان های سیرجان و شهربابک حدود پنج ساعت در بیابان های اطراف باغ چوبی به جست‌وجوی مفقودین پرداختند.

وی افزود: این مفقودین پدر و فرزندی بودند که به دلیل خراب شدن خودرو و گم کردن مسیر، در بیابان های کرمان گرفتار شدند و در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر درخواست کمک کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهداد نیز گفت: ساعت ۱۱ روز گذشته در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر مبنی بر گرفتار و مفقود شدن دو خانواده در کویر شهداد، بلافاصله نیروهای امدادی این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.

پورحسینی با اشاره به تلاش پنج ساعته نجاتگران این جمعیت برای نجات ۱۵ مفقود شده در کویر شهداد افزود: این عملیات توسط یک تیم سه نفره و با یک دستگاه آمبولانس انجام شد.

وی افزود: این دو خانواده در گل و لای سیل اخیر در کیلومتر ۶۰ محور شهداد نهبندان دچار حادثه شدند که توسط نجاتگران پیدا شدند و در پایگاه امدادونجات اسکان یافتند.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1302773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =