ماه‌چهره خلیلی:‌ ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ماه چهره خلیلی گفت: تا الان متعلق به هیچ باندی نبوده ام و این روش را نمی پسندم.

ماه‌چهره خلیلی بازیگر سریال‌ «مختارنامه» این روزها در جدیدترین ساخته فلورا سام نقش آفرینی می‌کند. بخش‌هایی که از گفتگو با این بازیگر را مرور می‌کنیم.

نام آخرین کارهایتان در سینما را به خاطر دارید؟

آخرین کار من فیلم «تصویرم در آینه  نیست»بود، البته منتظر اکران «فیلم یادم تو را فراموش» هستم.

وضعیت سینما را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به عنوان یک بازیگر می‌توانم بگویم که سینمای ما با همه ضعف و کاستی‌ها موفق است؛ شاید خیلی‌ها گلایه‌مند باشند خود من هم مستثنی نیستم. یکسری از موارد هست که باب میل ما نیست، اما سینمای ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد، اما با توجه به شرایط موجود ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم.

حضور مافیا و تکراری شدن حضور بازیگران در فیلم‌ها بر کمرنگ شدن انگیزه شما تاثیر گذار بوده است؟

بدون شک حضور مافیا در این عرصه تاثیرگذار است، اما من همیشه مسیر و شیوه خودم را در پی گرفتم تا الان متعلق به باندی نبودم و این روش را نمی‌پسندم؛ تحت تاثیر این باندها هم نیستم. فکر می کنم بهتر است تولیدات سینمایی را افزایش دهیم چرا که بازیگران حرفه‌ای و کاربلدی را داریم که بیکار هستند.

به نظر شما ماندگاری یک بازیگر به چه عواملی بستگی دارد؟

خیلی از معیارها باید دست به دست هم بدهد تا یک بازیگر ماندگار شود. این سوال پاسخ گستره‌ای دارد نمی‌توان در یک یا دو جمله بسنده کنم، من که دو دهه سابقه حضور در سینما، تئاتر و تلویزیون را دارم نمی‌توانم بگویم که راز و رمز آن چیست؛ در این مدت یکسری از پیشنهادهای کاری را قبول نکردم، البته نمی‌توانم بگویم این یک معیار برای سنجش بازیگر است، زیرا من با توجه به دانش، تجربه و هر آنچه که در این سال‌ها آموختم و با توجه به سلیقه و یافته‌های خودم مسیر را انتخاب کردم، برخی از بازیگران کار نکردن با برخی از کارگردان‌ها را رمز موفقیت می‌دانند در صورتی که رمز ماندگاری در کار نکردن با کارگردان یا حساسیت بر روی بازیگر مقابل و یا حتی داخل شدن در ژانرهای مختلف نیست، بلکه اگر یک بازیگر کار خود را درست انجام دهد موفقیت هم همراه تلاش به سراغ او می‌آید؛ مسیری که من انتخاب کردم در کارنامه هنری من کاملا مشهود است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1302961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =