مساجد، بیانیه گام دوم انقلاب را  گفتمان‌سازی کرده‌اند

خبرگزاری شبستان نوشت:حجت‌الاسلام حسین فرقانی با اشاره به نقش نهادهای دینی در تمدن‌سازی، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری با اجرای طرح‌ها و برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های مختلف، بیانیه گام دوم انقلاب را در سطحی وسیع گفتمان‌سازی کردند.

عضو جامعه مبلغان تهران با بیان اینکه استمرار حرکت هر قیام و نهضتی نیازمند روزآمدشدن ساختارها و نهادهای مختلف آن است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در این زمینه بسیار موفق بوده که تشکیل کانون فرهنگی هنری، بسیج و مراکز قرآنی در مساجد از نمونه های این موفقیت است. البته این حرکت هیچ گاه نباید متوقف شود و باید به صورت مستمر ادامه یابد زیرا دشمن هر لحظه به فکر اخلال در کشور و ضربه زدن به بنیان های دینی و فرهنگی نظام است.

این مبلغ دینی افزود: مقام معظم رهبری از ابتدای دهه 70 مدام درباره وضعیت حوزه فرهنگ در کشور هشدار دادند اما برخی نسبت به این تذکر دلسوزانه و آینده نگر کم توجه بودند. البته برخی نیز نصایح معظم له را جدی گرفتند و اقدامات خوبی به صورت خودجوش انجام دادند.

وی در ادامه با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درباره تمدن سازی اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مسیر آینده نظام و حرکت در مسیر تمدن سازی اسلامی را ترسیم کردند بنابراین همه نهادها و دستگاه ها باید حرکت خود را با محوریت این بیانیه دنبال کنند.

فرقانی با تاکید بر نقش مهم مراکز دینی، مردمی و فرهنگی در راستای عملیاتی شدن محورهای مختلف بیانیه گام دوم انقلاب، یادآور شد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با اجرای طرح ها و برگزاری نشست ها و کارگاه های مختلف توانسته اند بیانیه گام دوم انقلاب را در سطحی وسیع گفتمان سازی کردند.

وی خاطرنشان کرد: سایر مراکز مسجدمحور باید همچون کانون های فرهنگی هنری مساجد حرکت در مسیر گفتمان سازی و آشنا شدن آحاد مردم با بیانیه گام دوم انقلاب را جدی بگیرند البته اقدامات خوبی انجام گرفته ولی با توجه به اهمیتی که مقام معظم رهبری برای این بیانیه قائل هستند، کافی نیست.

1717

کد خبر 1302968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =