رشد ۲۶ درصدی مدال های ورزشکاران کردستانی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: ورزشکاران کردستانی با کسب جایگاه هشتم جدول رده بندی دومین دوره المپیاد استعداهای برتر ورزش کشور و ارتقاء رتبه دهم سال گذشته خود موفقیت بزرگی را در تاریخ ورزش استان ثبت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حامدجولایی اظهار داشت: موفقیت ورزشکاران کردستانی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور برگ زرینی است در تاریخ ورزش استان که برای همیشه به یادگار می ماند.

وی افزود: استان کردستان در این رقابت ها ۷۵۴ نفر را اعزام کرد که از این تعداد ۵۸۵ نفر آن ورزشکار و ۱۶۹ نفر نیز مربی، سرپرست و داور بوده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان استان کردستان تصریح کرد: کردستان با توجه به میزبانی خوب سال گذشته در اولین دوره این رقابت ها در سه رشته ژیمناستیک، کاراته و وزنه برداری، امسال نیز با اعتماد از سوی وزارت ورزش و جوانان میزبانی پنج رشته ورزشی قایقرانی، ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، بوکس، کونگ فو پسران و وزنه برداری دختران به این استان سپرده شد.

جولایی اضافه کرد: با قبول این میزبانی ها از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان بیش از ۲۵۵۹ نفر در قالب ورزشکار، مربی، سرپرست و داور به کردستان سفر کردند که در نوع خود تا کنون بی نظیر بوده و ما توانستیم همچون گذشته مهمان نوازی خود را به تمامی استان های دیگر کشور به اثبات برسانیم.

وی با تاکید بر تلاش های شبانه روزی و بدون وقفه ورزشکاران، هیات های ورزشی، کارکنان اداره کل ورزش و جوانان و جامعه ورزش استان کردستان تعداد مدال های کسب شده در این رقبت ها را ۹۱ مدال رنگارنگ اعلام کرد و گفت: بدون شک این موفقیت حاصل کار تیمی تمامی دست اندرکاران و جامعه ورزش استان بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اذعان کرد: کردستان با کسب ۹۱ نشان طلا، نقره و برنز در جایگاه هشتم جدول رده بندی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ایستاد.

جولایی بیان کرد: با توجه به تقسیم بندی استان ها از سوی وزارت ورزش و جوانان به سه گروه درجه یک، دو و سه استان کردستان جایگاه نخست استان های درجه سه کشور را به خود اختصاص داده که دست آورد بزرگی در این حوزه محسوب می شود.

وی اضافه کرد: ورزشکاران کردستانی در این رقابت ها ۲۸ نشان زرین طلا، ۲۷ مدال نقره و ۳۶ برنز را کسب کردند که نسبت به اولین دوره این رقابت ها رشد ۲۶ درصدی داشته اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان به برگزاری باشکوه و با کیفیت رقابت های دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور به میزبانی استان کردستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با همکاری و همفکری با هیات های ورزشی استان و شهرستان خوشبختانه توانستیم میزبان شایسته ای برای تیم های سراسر کشور باشیم.

جولایی در پایان موفقیت تیم های ورزشی استان کردستان در این دوره از المپیاد استعداهای برتر ورزش کشور را حاصل تلاش کار گروهی و تیمی کارکنان ورزش و جوانان، هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و جامعه ورزشی استان دانست و از زحمات تمامی آنها تقدیر و تشکر کرد.

46

کد خبر 1303037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =