پزشکان و وکلا در بزرگترین اقتصادهای جهان چقدر مالیات می‌دهند؟

مالیات یکی از مهمترین منابع تامین درآمد دولت ها برای اداره کشور تلقی می شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد یکی از سخت‌ترین و مهمترین قوانین کشورها در حوزه مالیات استوار است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایران نیز در سال های اخیر در صدد افزایش اتکا به درآمدهای مالیاتی برآمده است و در این مسیر ۱۵ صنف را در کنار پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه خودپرداز متصل به صندوق فروش کرده است تا امکان واقعی شدن میزان مالیات پرداختی این اصناف را فراهم نماید . 

این گزارش نگاهی دارد به وضعیت درآمدهای مالیاتی سه کشور کانادا، چین و آمریکا. بر این اساس درصد مالیات بر درآمد در کشورهای مختلف متفاوت است همان طور که درآمد افراد مشغول در یک کار مشابه در کشورهای مختلف متفاوت است ولی می‌توان گفت در اکثر کشورهای جهان پزشکان و وکلا بیشترین درآمد را دارند و در عین حال بیشترین درصد مالیات بر درآمد را پرداخت می کنند.

بررسی ها نشان می‌دهد در کشوری چون کانادا مالیات در ایالات مختلف تفاوت‌هایی را داراست و بر این اساس قوانین مالیاتی یکی از سخت‌ترین قوانین حاکم تلقی می شود. عدول از این قوانین مجازات‌های جدی را برای فراریان به همراه خواهد داشت. جدول درصد مالیات پرداختی بر مبنای درآمد را در این کشور را نشان می‌دهد. 

میانگین درآمد پزشکان در شهرهای مختلف کانادا از سالانه ۲۵۰ هزار دلار شروع می شود و تا ۳۵۰ هزار دلار افزایش می یابد به عنوان مثال درآمد پزشکان در شهر کبک سالانه ۳۲۵ هزار دلار است که مالیاتی که آنان باید بپردازند نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار تخمین زده می شود.

میانگین درآمد وکلا در شهرهای مختلف کانادا از ۵۵ هزار دلار آغاز می شود و تا ۱۵۰ هزار دلار افزایش پیدا می کند و بر همین اساس مالیاتی که آنان باید بپردازند متفاوت است ولی به عنوان مثال میانگین درآمد وکلا در شهر کبک ۸۰ هزار دلار و است و مالیاتی که باید بپردازند نزدیک به ۱۶ هزار دلار است.

چین

اقتصاد نوظهور چین که حالا میرود تا عنوان بزرگترین اقتصاد جهان را از آن خود کند، برای موضوع مالیات اهمیت ویژه ای قائل است. مالیات بر درآمد شهروندان آن به صورت ماهانه محاسبه می شود و جدول پرداخت مالیات بر درآمد آنها به شرح زیر است:

درآمد پزشکان در چین به طور متوسط ماهانه ۵۰.۰۰۰ یوآن است . بررسی ها نشان می دهد پزشکان لازم است از درآمد ۶۰۰ هزار یوآنی خود در سال ۱۸۰ هزار دلار مالیات پرداخت کنند، به این ترتیب حجم مالیات ماهانه پزشکان برابر با ۱۵ هزار یوآن است.  

میانگین درآمد وکلا در چین نیز ماهانه در حدود ۴۲.۰۰۰ یوآن است و بر همین اساس وکلا در این کشور باید ماهی ۱۲.۶۰۰ یوآن مالیات بپردازند که اگر بخواهیم این مبلغ را سالیانه حساب کنیم به عدد ۱۵۱.۰۰۰ یوآن خواهیم رسید.

آمریکا

مالیات در آمریکا اصلی انکارناپذیر است . پرداخت مالیات یکی از مهمترین دغدغه ها و عدم پرداخت آن از بزرگترین خط قرمزها در این کشور تلقی می شود. رقم پرداخت مالیات ر ایلات مختلف این کشور نیز تفاوت هایی را داراست. درصد مالیات بر درآمد در آمریکا نیز به شرح زیر است:

درآمد پزشکان در آمریکا سالانه از ۶۰ هزار دلار شروع می شود و تا ۳۰۰ هزار دلار افزایش می یابد ولی میانگین درآمد پزشکان سالیانه ۱۰۵ هزار دلار است و مالیاتی که پزشکان باید پرداخت کنند سالیانه ۲۵.۲۰۰ دلار است.

درآمد وکلا در آمریکا سالانه از ۷۸ هزار دلار شروع می شود و تا ۱۷۸ هزار دلار افزایش می یابد ولی میانگین درآمد آن ها در آمریکا سالانه ۱۱۹ هزار دلار است که بر ین اساس مالیاتی که باید پرداخت کنند سالانه ۲۸.۰۰۰ دلار است.

۱۷۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1303105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =