۲ نفر
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
شکست سخت دیوید کامرون از تونی بلر

پس از انتشار کتاب خاطرات دیوید کامرون نخست‌وزیر پیشین انگلستان مشخص شد که این کتاب در مقایسه با خاطرات تونی بلر یا مارگارت تاچر آن‌چنان برای مخاطبان انگلیسی جذابیتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرانجام کتاب خاطرات دیوید کامرون منتشر شد. او که در دورانی پر هیاهو نخست‌وزیر انگلستان بود و ۲ رفراندوم سرنوشت‌ساز در تاریخ بریتانیا را برگزار کرد، گمان می‌کرد که خاطراتش مخاطبان بسیاری داشته باشد. اما پس از انتشار کتاب مشخص شد که آمار فروش کتاب خیلی پایین‌تر از کتاب‌های خاطرات تونی بلر یا مارگارت تاچر است. 

بر اساس آمار «نیلسن رکوردز» کتاب خاطرات دیوید کامرون در هفته نخست انتشار ۲۱ هزار نسخه فروش رفت. این رقم باعث خوشحالی ناشر کتاب شده است اما در مقایسه با بیش از ۹۲ هزار نسخه فروش کتاب تونی بلر در ۴ روز نخست ناچیز است. ناگفته نماند که کتاب خاطرات مارگارت تاچر هم در زمان انتشار بیش از ۱۲۰ هزار نسخه در هفته نخست فروش داشت. 

خاطرات دیوید کامرون حتی پرفروش‌ترین کتاب هفته در بازار کتاب بریتانیا هم نبود و این عنوان به اثر تازه منتشر شده مارگارت اتوود یعنی «وصایا» رسید. در یک هفته گذشته بیش از ۱۰۵ هزار نسخه فروش رفت. 

یکی از نقدهایی که به کتاب خاطرات دیوید کامرون وارد شده است، اصرار این سیاستمدار پیشین برای دفاع کردن از خویش است. منتقد تلگراف در این باره می‌نویسد: «نویسنده کتاب به راننده‌ای می‌ماند که در لحظه جنون خسارت زیادی به بار آورده و سعی دارد با یادآوری کارهای خوبش هیات منصفه را قانع کند که به او سخت نگیرند.»

منبع: گاردین / ۲۴ سپتامبر

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1303265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =