جهانگیری: در جنگ اقتصادی نباید مدیران اقتصادی را تضعیف کرد/ شورای نگهبان تشکیل وزارت بازرگانی را تائید می‌کند؟

معاون اول رئیس جمهور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه دفاع مقدس، اظهار داشت: از دفاع مقدس می‌توان درس‌ها و عبرت‌های زیادی گرفت؛ لذا امروز هم با الگو گرفتن از هشت سال دفاع می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه امروز هیئت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، یادآور شد: در جنگ اقتصادی امروز علیه کشورمان، نباید مدیران اقتصادی را تضعیف کرد.

آیین نامه قبلی نظام سنجش اعتبار تا زمان ابلاغ دستورالعمل‌های آیین نامه جدید معتبر خواهد بود

هیئت وزیران با توجه به اصلاح آیین نامه نظام سنجش اعتبار و صراحت بر حکم لغو آیین نامه قبلی، مصوب کرد تا زمان تهیه دستورالعمل ها به مدت ۶ ماه از زمان تصویب آیین نامه جدید، اعتبار مفاد آیین نامه قبلی معتبر و قابل اجرا خواهد بود.

تغییر سرمایه گذار پروژه اجرای آزادراه کنارگذر غربی قم و قم-سلفچگان-راهجرد

دولت با اصلاح مصوبه مربوط به اجرای آزادراه کنارگذر غربی قم و قم-سلفچگان-راهجرد، «شرکت های پورنام و ناودیس راه» را به عنوان جایگزین «شرکت عمران مارون» برای اجرای پروژه مذکور تعیین کرد.

اساسنامه صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت تصویب شد

در ادامه جلسه امروز، اساسنامه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت با اصلاحات به تصویب رسید.

از جمله مواد مندرج در اساسنامه فوق، می توان به اهداف، موضوع فعالیت و مدت فعالیت صندوق، اموال، وجوه، درآمدها و دارایی های صندوق، اعضا و ارکان صندوق، اختیارات و وظایف هیئت امناء و معاملات ممنوعه اشاره کرد.

امیری: از این پس وزارت «صنعت» و «تجارت و خدمات بازرگانی» خواهیم داشت

هم‌چنین ایسنا نوشت:

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این که تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی یک دوره چند ماهه را با فراز و فرودهای بسیار گذرانده است، افزود: امروز کلیات، جزئیات و ماده واحده طرح در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت و رای آورد و از این پس وزارت «صنعت» و «تجارت و خدمات بازرگانی» خواهیم داشت.

وی اظهارداشت: پس از اینکه این مصوبه مورد تایید در شورای نگهبان قرار گرفت و فرایند قانونی تشکیل وزارت خدمات بازرگانی نهایی شد، این وزارتخانه رسما تشکیل می شود. فکر نمی‌کنم تشکیل وزارتخانه‌های صنعت و تجارت و خدمات بازرگانی در شورای نگهبان با مشکلی مواجه شود. همانطور که وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری هم بدون هیچ ایرادی به تصویب شورای نگهبان برسند.

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا رحمانی در وزارت صنعت باقی مانده و وزیر جدیدی برای وزارت تجارت و خدمات بازرگانی معرفی می شود: گفت: این یک بحث حقوقی است و باید ببینیم فرایند تشکیل وزارت خدمات بازرگانی چگونه طی می شود.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1303555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =