اولین واکنش آمریکا به سخنرانی روحانی در سازمان ملل

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سخنان رئیس جمهور ایران در سازمان ملل واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری در واکنش به اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در سازمان ملل گفت: رئیس جمهور روحانی می‌خواهد که دنیا به ایران احترام بگذارد. حکومت ایران باید[ خود] این احترام را کسب کند. آن‌ها می‌توانند از آزاد کردن آمریکایی‌ها و دیگر گروگان‌ها شروع کنند.

رئیس جمهور ایران در بخشی از سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: ایران با وجود خروج آمریکا از برجام تا مدت یک سال، همچنان نسبت به اجرای تمامی تعهدات هسته‌ای خود وفق برجام، وفاداربوده است. ما به احترامِ قطعنامه شورایِ امنیت، به اروپا فرصت دادیم تا به تعهدات یازده‌گانه خود برای جبران خروجِ آمریکا عمل‌کند ولی متاسفانه فقط حرفهای زیبایی شنیدیم و شاهد اقدامی نبودیم. اینک بر همگان ثابت شده‌است که آمریکا به تعهدات خود پشت می‌کند و اروپا از اجرای تعهداتش ناتوان است. ما حتی در اجرای بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، راهبردِ گام به گام را در پیش گرفتیم، و هنوز بر عهد خود به برجام، برجا مانده‌ایم، اما صبر ایران هم حدی دارد؛ وقتی آمریکا قطعنامه سازمان ملل متحد را حرمت نمی‌گذارد، وقتی اروپا ناتوانی خود را به نمایش می‌گذارد، تنها راه، تکیه بر عزت، غرور و اقتدار ملی خودمان است.

من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه می‌باشد. دولت و ملت ایران، یک سال و نیم زیر شدیدترین تحریم‌ها، استقامت‌کرده‌است و هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران به تسلیم وادارد مذاکره نخواهد کرد.

310311

کد خبر 1303815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
  36
  هندونه زیر بغل ما نذار. هر وقت زندانی های ما را آزاد کردید ما هم یک فکری برای شما می کنیم.
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
  16
  باشه حتما تا شما هم بیشتر به مردم ما فشار بیارید. کثیفهای غیرقابل اطمینان
  • IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
   0
   حیف ازین چمها وعقلت که هنوزم نمیخاهد ظالم و یاور را از هم تشخیض دهد. حیف ،حیف
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
  14
  حرف مزخرف. بهانه الکی سخنگوی دولت زندانهای ابو قریب و گوانتانامو و ... !!!
 • مهدی IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
  0
  شما ثابت کردید انسان نمایان خبیث و بدقولی هستید دیگر حنای شما رنگی نداره در حسرت عکس یادگاری با رییس جمهور ما بمانید ملت ما تمام قد پشت نظام مقدسمان ایستاده تا خاری و ذلت شما را ببیند انشاالله
 • ایرانی IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
  2
  هروقت مثل ماندلا شدی قبولت میکنیم وگرنه این حرفا بدردخودت میخوره وباری رو که به دوش مردم تحمیل کردی رو سبک نخواهد کرد هر وقت باشکم گشنه و با پای برهنه زندگی کردی و ده سال ده سال تفریح نرفتی این حرفا روبزن