امیر پوردستان: کوچک‌ترین تهدید را ‌کوبنده پاسخ می‌دهیم /سردار سلیمانی: امنیت با دلار به دست نمی‌آید

تسنیم نوشت: رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: نیروهای مسلح در آمادگی کامل بوده و درصورتی‌که تهدیدی از جانب دشمن چهره عملی به خود بگیرد، با پاسخ کوبنده از جانب ما روبه‌رو می‌شود.

امیر احمدرضا پوردستان پیش از ظهر امروز در آیین خطبه‌خوانی خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) که با حضور نیروهای مسلح در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، ارتباط میان نیروهای مسلح، صنعت دفاعی و دانشگاه‌ها را مفید ارزیابی کرد و اظهار داشت: این ارتباط خوب سبب کوتاه‌تر شدن فاصله ایده تا محصول و عاملی بازدارنده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح حرکت‌های دشمن را به‌خوبی رصد می‌کند، گفت: نیروهای مسلح در آمادگی کامل بوده و درصورتی‌که تهدیدی از جانب دشمن چهره عملی به خود بگیرد، با پاسخ کوبنده از جانب ما روبه‌رو می‌شود.

وی پیروی انقلاب اسلامی را یک شوک سیاسی و ژئوپلتیکی برای آمریکایی‌ها عنوان و تصریح کرد: با وقوع این انقلاب، تمام معادلات سیاسی برهم زده شد و از قدرت آمریکا و شوروی که قدرت بزرگ جهان قبل از پیروزی انقلاب بودند کاسته شد.

پوردستان با مقایسه ارتباط ایران با کشور آمریکا در قبل و بعد از پیروزی انقلاب گفت: بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا به دنبال برگرداندن مزیت‌های قبل از انقلاب در ایران بود اما با شکست مواجه شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش ادامه داد: نگرانی اصلی آمریکا و مستکبران جهانی استقلال، آزادی، حکومت دینی و ولایت‌فقیه در ایران بود و می‌دانستند اگر بتوانند این ادبیات تولیدی انقلاب را مورد هدف قرار دهند می‌توانند کشور را با مشکل مواجه کنند اما نمی‌دانستند این ادبیات به خارج از مرزهای جغرافیایی ایران رفته است.

وی جنگ هشت‌ساله تحمیلی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را مورداشاره قرار داد و گفت: خیلی‌ها به تصور اینکه عراق می‌تواند در جنگ پیروز شود تجهیزات نظامی در اختیار این کشور قرار می‌دادند اما این تصور نابجا بوده و با شکست صدام در جنگ مواجه شدند.

پور دستان در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ایران اسلامی با تجربیاتی که از جنگ هشت‌ساله به دست آورد و با بهره‌مندی از تدابیر مقام معظم رهبری به عزتمندی و سربلندی رسیده است.

سردار سلیمانی:  ملت ایران هیچ گاه به دنبال جنگ نبود 

همچنین ایرنا نوشت:

سردار غلامرضا سلیمانی روز پنجشنبه در نخستین یادواره شهدای رسانه کشور در بابلسر با اشاره به اینکه بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی در کنار سقوط حکومت شاهنشاهی تغییر مفهوم قدرت در دنیا بود ، افزود: امام خمینی (ره) با توسل به قدرت نظامی بر نظام تا دندان مسلح شاهنشاهی غلبه نکرد ، بلکه با تفکر غلبه خون بر شمشیر و با تکیه بر نیروی ایمانی مردم، مفهوم قدرت نرم و معنوی را به دنیا شناساند. 

وی با بیان اینکه امروز جبهه مقاومت از لحاظ تکنولوژی نظامی در برابر ائتلاف قدرت سلطه قابل مقایسه نیست، گفت: اما چون تکیه نیروی مقاومت بر نیروهای مردمی و معنوی و ایمانی است ، شاهد برتری آن در مقابل یک قدرت نظامی منسجم هستیم. 

رئیس بسیج مستضعفین انقلاب اسلامی گفت: امروز دیگر قدرت آمریکایی قابل بکارگیری نیست اگر چه آنها همچنان وارد میدان می شوند اما همواره در میدان بودن هیچ دستاوردی برای آنها به همراه ندارد و آنها را دچار عدم موفقیت و شکست کرده است .

سردار سلیمانی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی پایان هندسه قدرت حق وتویی بود، افزود: بعد از جنگ جهانی دوم متفقین با ایجاد سازمان ملل و حق وتو برای خود هندسه جدیدی از قدرت به جهان تحمیل کردند که پیروزی انقلاب اسلامی نقطه پایان این هندسه بود. 

رئیس بسیج مستضعفان کشور با بیان اینکه رسانه های انقلابی باید  بخوبی دستاوردهای انقلاب را شناسایی و نتیجه این دستاوردها را برای نسل جوان تببین کنند، افزود:  اگر چه دشمن  در طول ۴۰ سال انقلاب با فتنه های مختلف،جنگ تحمیلی،نابرابری عظیم و گسترده  و تحریم کشور را مورد تهاجم قرار دادند اما رسانه های انقلابی در مقابل این هجمه های دشمن ایستاده اند و توانستند حقایق را به گوش جهانیان برسانند.

وی با بیان اینکه تدابیر رهبر انقلاب چه در داخل و خارج کشور بوسیله رسانه انقلابی در سطح جهانی اطلاع رسانی می شود،گفت: امروز وظیفه رسانه انقلابی ما اعم از هر گرایش و سلیقه باید در شناساندن حقایق به مردم باشد.

سلیمانی افزود: رسانه ها باید برای مردم تبیین کنند که حکومت قاجار و پهلوی با تکیه بر قدرت بیگانگان  لطمات زیادی با انعقاد قرارداد مختلف ترکمنچای ،قرارداد پاریس و ...به کشور وارد کردند و باعث شدند  بخش زیادی از خاک کشور از سرزمین ما خارج شود.

سلیمانی تصریح کرد: اروپایی ها و امریکایی ها از جنگ صلیبی تاکنون بجز جنگ ، خونریزی ،چپاول و غارت چیز دیگری در کارنامه خود در جهان به خصوص در منطقه خاورمیانه نداشته اند.

وی خطاب به رسانه ها گفت: اگر می خواهیم گام در مسیر افتخار آمیز بگذاریم و برای کشور صلح و امنیت ملی را داشته باشیم باید خیانت کشورهای اروپایی و امریکایی را برای مردم و جوانان بازگو کنیم و جنایتهای غربی ها را به گوش مردم  برسانیم.

رئیس بسیج مستضعفین افزود: هر رسانه فارغ از هر دیدگاه واقعیت ها را بیان کند و همانطور که شهدا ی رسانه خواستند علاوه بر  امنیت فیزیکی،امنیت  روحی روانی را در کشور بوجود آورند وظیفه همه رسانه ها است در کنار مردم باشند.

غلامرضاسلیمانی با بیان اینکه ملت ایران هیچ گاه به دنبال جنگ نبود بلکه می خواست از عظمت و کیان و شایستگی خود دفاع کند، گفت: چون استکبار می دانست مردم سالاری دینی الگوی سایر کشورهای مسلمان قرار خواهد گرفت در مقابل آن صف ارایی کردند.

وی با تاکید بر این که  امنیت ایران با دلار به دست نیامده بلکه در بستر خون شهدا به دست آمده ، گفت: این امنیت با صبر و مقاومت خانواده شهدا و ایثارگران و مردم دلسوز این مرز و بوم به وجود امده است 

27219

کد خبر 1303907

برچسب‌ها