۴ نفر
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
علت آرامش بازار ارز چیست؟

در حالی که برخی انتظار داشتند تنش‌های ارزی در منطقه زمینه را برای شوک‌های کوچک ارزی و پس لرزه‌های سیاسی در بازار ارز فراهم نماید، اما روند تحولات نشان می‌دهد تاثیرات وقایع سیاسی به چند ساعت در بازار ارز محدود شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، با بیان این که کنترل کامل بر بازار ارز برقرار است، گفت: ادعای آرامش قبل از توفان که مطرح شده، فقط باعث خالی کردن دل مردم می شود. اکنون روند خوبی حاکم شده و در آینده بهتر نیز می شود. هدف ما تامین ارز مورد نیاز کالاهای ضروری است.

این در حالی است که  افزایش تنش‌ها و درگیری‌ها در منطقه، سخنرانی‌های پی در پی ترامپ، مواضع جهت‌دار اروپایی‌ها در خصوص ایران، آشفتگی در بازار ارز و ... همگی پیش تر این پتانسیل را داشتند که بازار ارز را حتی برای چندین روز از حالت عادی خارج کنند اما داستان در بازار ارز ایران تفاوت‌هایی جدی را با گذشته دارد.

رمضانی، یک صراف مجوز دار در خصوص وضعیت بازار ارز ایران گفت: بازار ارز ایران حالا نزدیک به شش ماه است در آرامش به سر می‌برد و خود را در شرایط تحریمی بازیافته است، هر چند همه تقاضاها در بازار ارز پاسخ نمی‌گیرد و خرید و فروش ارز همچنان مشمول محدودیت‌هایی است اما سرمایه‌گذاران نیز از بازار ارز خارج شده‌اند و اتفاقا تقاضای چندانی بدون پاسخ نمی‌ماند.

مشروح گزارش خبرآنلاین درباره کاهش اثرات مناسبات سیاسی در بازار ارز ایران را اینجا بخوانید.

226226

کد خبر 1304078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =