باشگاه خبرنگاران نوشت: صابونی گفت: برخی شرکت ها، قراردادی مبنی بر خواندن جواب آزمایش آنلاین با مراکز آزمایشگاهی به امضا رسانده اند.

صابونی، معاون فنی آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با اشاره به موضوع ارزان بودن نسخه خوانی به وسیله آزمایش‌های آنلاین شرکت‌های استارتاپی اظهار کرد: شرکت‌های استارتاپی با هدف کمک به مردم با تعدادی از آزمایشگاه‌های پاتولوژی قرارداد می‌بندند که کار بیماران و مراجعه کنندگان در آزمایشات دوره‌ای‌شان آسان شود.

او ادامه داد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، اگر بیماری جهت دریافت نتیجه آزمایش خود، ۲۴ بعد از انجام آزمایش به پزشک معالج مراجعه کند، پزشک بر اساس قانون می‌تواند ویزیت جداگانه‌ای برای خواندن آزمایش و تفسیر نتیجه از بیمار دریافت کند.

صابونی افزود: اگر شرکت یا سایتی خودسرانه اقدام به خواندن نتیجه آزمایش و اعلام آن به بیمار کند این کار مداخله در درمان به حساب می‌آید و غیرقانونی است.

معاون فنی آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت عنوان کرد: برخی شرکت و سایت‌ها با مراکز آزمایشگاهی پاتولوژی قراردادی مبنی بر خواندن جواب آزمایش آنلاین به امضا رسانده اند و در ازای انجام این کار مبلغی را دریافت می‌کنند.


صابونی گفت: مسافت محل اسکان برخی از مردم با آزمایشگاه مربوطه دور است به همین دلیل برخی شرکت‌های استارت‌آپی جواب آزمایش را آنلاین می‌دهند که این کار مداخله در درمان به حساب نیامده و کاملاً قانونی است.

64231

کد خبر 1304413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =