۰ نفر
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
تصاویر|دیدارهای نیویورکی ظریف

وزیر امورخارجه کشورمان با همتایان تاجیکستان، ارمنستان، کوبا، نیکاراگوئه و معاون رئیس جمهور ونزوئلا و نماینده گوترش دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، عصر روز جمعه به وقت نیویورک با وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد .

دیدار محمد جواد ظریف و «گیر پدرسون» درحاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد .

آخرین تحولات سوریه و روند آستانه محور رایزنی ظریف و گیر پدرسون بود .


وزیر امور خارجه ایران همچنین بعدازظهر جمعه به وقت نیویورک در حاشیه برگزاری هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با وزیران امور خارجه تاجیکستان و نیکاراگوئه به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدجواد ظریف در این دو دیدار با همتایان خود در مورد مسائل دوجانبه و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در نشست وزیران امور خارجه عضو سازمان همکاری‌های اکو که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده بود، شرکت و سخنرانی کرد.
ظریف در ادامه رایزنی ها در نیویورک با معاون رئیس جمهور ونزوئلا نیز دیدار کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار همتای ارمنستانی خود از تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران سخن گفت.

«ظهراب مناتساکانیان» صبح جمعه در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد به دیدار «محمدجواد ظریف» آمد تا درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای، برجام و تروریسم اقتصادی آمریکا با هدف قرار دادن مردم ایران از سوی دولت ترامپ تبادل نظر کنند.

وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و فنلاند نیز در حاشیه اجلاس ملل متحد درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کردند.

محمد جواد ظریف صبح جمعه (به وقت محلی) در سازمان ملل متحد با “پکا هاویستو” دیدار کرد تا درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای و برجام تبادل نظر کنند.

ظریف پیش از این با همتای سوری، کویتی، عراقی، هلندی، خود دیدار و درباره بحران سوریه، یمن، برجام و چالش ها و دیگر مسایل منطقه ای و روابط دوجانبه گفت وگو کرد.

ظریف از  جمعه گذشته برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی در نیویورک به سر می برد.ظریف از  جمعه گذشته برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی در نیویورک به سر می برد.

ظریف در مدت حضورش در نیویورک با مقامات دیگری از جمله وزرای خارجه فرانسه، قطر، عمان، هند، استرالیا، فنلاند، هلند، دانمارک، گرجستان، اتریش، سوریه، عراق و ... دیدار و در چند نشست حاشیه ای از جمله نشست سه جانبه وزرای خارجه سه کشور ضمان روند آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) شرکت کرد.

310 310

کد خبر 1304485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =