اتهام واهی دبیرکل اتحادیه عرب به ایران

فارس نوشت: دبیرکل اتحادیه عرب با نادیده گرفتن تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن، ایران را عامل طولانی شدن جنگ در یمن برشمرد.

«احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عربی در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک  با«مارتین گریفیتس» فرستاده این سازمان در امور یمن دیدار کرد.

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب گفت که در این دیدار آخرین تحولات یمن و تلاش برای احیای روند سیاسی، کاهش تنش و احیای ثبات و مشروعیت در یمن بررسی شد.

وب سایت اتحادیه عرب به نقل از این منبع گزارش داد که ابوالغیط در این دیدار به تشریح مواضع اتحادیه عرب مبنی بر حمایت از تمامیت ارضی یمن، اهمیت احیای نهادهای مشروع دولت و جلوگیری از تبدیل شدن یمن به منبع تهدیدی برای همسایگان آن، پرداخت.

ابوالغیط در این دیدار به گزارش گریفیتس درباره آخرین تحولات یمن به خصوص تصمیم یکجانبه انصارالله در خصوص توقف حملات علیه اهداف سعودی گوش فرا داد و این تصمیم انصارالله را فرصتی برای برقراری صلح در یمن دانست و بر استفاده از هر فرصتی برای صلح تأکید کرد و گفت: «مهم برای ما عملکرد حوثی‌هاست نه گفته‌های آن.»

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین با نادیده گرفتن تجاوزات ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی که تا کنون به کشته شدن هزاران یمنی منجر شده است، ایران را به طولانی‌ کردن جنگ یمن متهم کرد و مدعی شد: «ایران از حوثی‌ها به عنوان اهرمی برای مدیریت نزاع خود با آمریکا استفاده می‌کند و این خطرناک است، دخالت‌های ایران در یمن باعث طولانی شدن جنگ در این کشور و دشوار شدن حل این بحران شده است.»

وی همچنین ایران و انصارالله را مسئول درد و رنج ملت یمن و عمیق‌تر شدن بحران انسانی در این کشور دانست.

ادعاهای ابوالغیط در حالی است که ائتلاف سعودی-اماراتی از فروردین 94 به یمن حمله کرده و در این مدت حدود صد هزار نفر کشته شده و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

310311

کد خبر 1304595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =