ایجاد باند سبز در حاشیه کرج / دوچرخه سواران صاحب مسیر ایمن می‌شوند

در هفته اخیر بیش از ۵۰۰ اصله درخت در ورودی حلقه دره کاشته شده که این امر نقش به سزایی در کاهش معضلات زیست محیطی این مرکز دارد.

به گزارش خبرآنلاین، پیمان بضاعتی پور با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز بستر ساز داشتن شهری با هوای پاک است، افزود: در هفته اخیر بیش از ۵۰۰ اصله درخت در ورودی حلقه دره کاشته شده که این امر نقش به سزایی در زیباسازی محوطه این مرکز و کاهش مشکلات زیست محیطی این محدوده دارد.

وی با بیان اینکه خودروها مهمترین منابع آلاینده هوای کرج هستند، توضیح داد: برای کاهش تعداد خودروهای تک سرنشین و شخصی در سطح شهر پویش سه شنبه های بدون خودرو راه اندازی شده که در صورت همگانی شدن آن شاهد کاهش آلودگی هوا در سال‌های آینده خواهیم بود.

این مسئول افزود: برای احیای فرهنگ دوچرخه‌سواری بین شهروندان، چندین  مسیر سبز و ایمن ویژه دوچرخه سواری در مراکز تفریحی گردشگری کرج در نهر دلمبر، حاشیه رودخانه گرج ودهکده باغستان در حال احداث است.

رییس سازمان سیما منظر و فضا سبز شهری شهرداری کرج اضافه کرد: ایجاد باند سبز در حاشیه کرج، به عنوان یکی از اولویت‌های مدیریت شهری با جدیت دنبال می شود و این مهم می تواند اثرات نامساعد زیست محیطی را به حداقل برساند.

46

کد خبر 1304639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کارشناس IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
    0 5
    بسیار عالی وبهتر اینست درمناطق و محله های مختلف کرج که بسیار کار ساده ای نیز هست اجرا شود مناطق حاشیه هم مثل محمدشهر کمالشهر برای استفاده بچه ها و رفاه مردم وپاکی هوا چون کرج شهر کوچکی است و راحت آلودگی هوایش قابلف کنترل