چند نکته از مصاحبه رستمی با یکی از خبرگزاری‌ها/فرار رو به جلو تا به کی؟

کیانوش رستمی در مسابقه جهانی تایلند نه تنها مقامی به دست نیاورد،بلکه از صحنه این رقابت ها اوت شد تا هیچ امتیازی به ایران تعلق نگیرد.

شاید اگر اوت کردن او و دادرس در سنگین وزن نبود ایران می توانست حتی به مقام نایب قهرمانی در این دوره از رقابت ها هم برسد.با همه این حرف ها این برای سومین بار بود که رستمی در یک مسابقه مهم اوت می کرد و امتیاز از دست می داد.آناهایم آمریکا،بازی های آسیایی اندونزی و جهانی تایلند.جالب اینجاست که رستمی به جای یک عذرخواهی کوچک و ساده از مردم ایران همچنان دنبال مقصر می گردد و با فرار رو به جلو سعی دارد تا ناکامی های خودش را جبران کند.رستمی امروز در گفت و گو با خبرگزاری میزان حرف های عجیبی زده که به چند نکته از آن باید اشاره کرد.مهمترین بخش از حرف های رستمی را بخوانید:
1: شاید بدشانسی و از همه مهمتر دست به یکی کردن داوران باعث شد تا در این مسابقات حذف شوم. بدنم برای مسابقات آماده بود و حرف‌های زیادی برای گفتن داشتم. از رقبایم یک سر و گردن بالاتر بودم. در مسابقات جهانی آنقدر شرایط خوبی داشتم که همه رقبایم از من می‌ترسیدند و حریفانم می‌گفتند چه اتفاقی افتاده که کیانوش رستمی به وزنه‌برداری برگشته است.
2: من زیر نظر مربی کارم را انجام دادم با این حال اعتراضات به من زیاد بود و می‌گفتند چرا کیانوش با مربی و سایر اعضای تیم ملی کار نمی‌کند و او چرا مربی در مسابقات جهانی ندارد تا وزنه برایش انتخاب کند. من مربی داشتم و اتفاقا وزنه را هم برایم انتخاب کردند، اما این شرایط برایم به وجود آمد.
3: من تنها کسی بودم که می‌توانستم هم طلای مسابقات جهانی را بگیرم و هم جواز حضور در المپیک کسب کنم. من حرفم را زدم و ترجیح می‌دهم بیشتر از این صحبت نکنم.
4: خیلی راحت این توانایی را داشتم با اختلاف ۱۰ کیلو نسبت به سایر نفرات طلای مسابقات را کسب کنم. اما از شانس بد شرایط آنطور که می‌خواستم برایم پیش نرفت. هر کسی بهتر باشد به مسابقات المپیک خواهد رفت.
5: خیلی‌ها انتظار زیادی از من دارند و انتظار خودم هم این است حداقل کمکم کنند، نه اینکه صبح تا شب پشت سر من حرف بزنند. مگر من ایرانی نیستم که این‌همه هجمه و فشار علیه من می‌آورند، مگر من دشمن‌شان هستم؟
6: پولی به من داده نشد و فقط خودم هزینه کردم تا تمرینات را انجام بدهم.
7: من نمی‌توانم جواب هر کسی را بدهم چون وظیفه‌ام تنها وزنه زدن است و تا روزی که شرایطم خوب باشد مجبور هستند من را به مسابقات اعزام کنند. اگر کسی بهتر از من وزنه می‌زند من خاک زیر پایش می‌شوم و خیلی راحت می‌توانند از اعزام من به مسابقات خودداری کنند. زمانی که می‌بینند من بهتر از بقیه وزنه می‌زنم دلیلی ندارد مرا خط بزنند. در حال حاضر ما خیلی شاهکار کردیم؟ در المپیک روی کدام وزنه‌بردار می‌توانند حساب باز کنند. تنها کسی هستم که می‌توانم به المپیک توکیو بروم و مدال کسب کنم.
8: نکته جالب توجه اینکه ملی‌پوش سنگین وزن ما اوت شد و آیا نرفتن روی سکوی تیمی مسابقات باز هم تقصیر من است. قرار نگرفتن ما در بین سه تیم برتر ارتباطی به حذف من ندارد.  عملکرد ورزشکاران در هر شرایطی قابل پیش‌بینی نیست.
9: کسانی که از من انتقاد می‌کنند دوستدار مملکت نیستند.
در ادامه جا دارد که یک به یک پاسخ حرف های کیانوش رستمی را داد:
1:کدام دست به یکی کردن داوران آقای رستمی؟آیا این اتهام به آنها و هیات ژوری نیست؟یعنی آنها از قبل نقشه داشتند تا اشتباهی که ابتدا برادرت و سپس مارشال ها انجام دادند را خیلی شیک و تمیز پیاده سازی کنند؟عجیب است!
2:حرف های خودت را خودت نقض می کنی.پس این را قبول داری که مربیانت برای تو وزنه ها را انتخاب کرده اند،پس با چه دلیلی حرف از دست به یکی کردن داوران می زنی و آنها را مقصر ناکامی خودت می دانی؟
3:این که می گویی تنها کسی بودی که می توانستی مدال طلای جهانی را بگیری از کجا آمده است؟اگر می توانستی چرا نگرفتی؟در بازی های آسیایی و جهانی آناهایم آمریکا هم می توانستی و مدال نگرفتی؟
4:ادعا کرده ای که با اختلاف 10 کیلو می توانستی مدال بگیری.در وزن تو آنتون پلیسنول مدال طلای یک ضرب را با مهار وزنه 181 کیلوگرمی گرفت،طبق ادعایی که می کنی باید 191 را می زدی تا طلا می گرفتی.یا در دو ضرب که تیان تائو 230 کیلوگرم را در دوضرب مهارکرد.در این حرکت هم باید 240 کیلوگرم را مهار می کردی و در مجموع هم طبق همین ادعا 420 کیلوگرم را.
5:کیانوش عزیز کسی دشمن تو نیست.نگاهی به رفتارها و کارهایی که انجام داده ای بکن.مگر می شود منتقدان از روی عمد علیه تو بنویسند؟مگر می شود دشمن ذاتی تو باشند و فقط تو را تخریب کنند؟آیا تو قهرمان این مملکت نبوده ای؟آیا همه آنها که دشمن خطاب شان می کنی روزی از رفقایت نبودند و آن زمان که سر به راه بودی حمایتت نمی کردند؟دشمنی که از آن نام می بری فرضی است!

6:گفتی پولی به تو داده نشده و فقط خودت خرج کردی.این حرف بر خلاف حرف های علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری و رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک است.
7:گفتی مجبور هستند تو را به مسابقات ببرند چون تنها ورزشکاری هستی که می توانی به المپیک بروی.ضمن اینکه از کجا مطمئن هستی که در المپیک هم مدال می گیری؟ اگر تضمین تو برای مدال آوری مثل بازی های آسیایی و جهانی است که باید قید آن را زد!
8:ملی پوش سنگین وزن ما هم اوت کرد اما نرفتن ایران روی سکو به هر دو شما ربط دارد.چطور می گویی:«قرار نگرفتن ایران روی سکو ارتباطی به حذف من ندارد.»این حرف را ما به دادرس هم می زنیم.خودت سرانگشتی حساب کن که اگر اوت نکرده بودی آیا ایران روی سکو می رفت یا نه؟
9:گفتی کسانی که از من انتقاد می کنند دوستدار مملکت نیستند.خب،معنی وفاداری به ایران و دوست داشتن وطن را هم فهمیدیم.کسانی دوستدار وطن هستند که پا روی غرورشان می گذارند،موفقیت کشورشان از موفقیت خودشان اهمیت بیشتری دارد و در سه مسابقه مهم منافع شخصی را به منافع جمعی ترجیح نمی دهند.این است معنی وطن پرستی نه انتقاد منتقدین از ناکامی های پی در پی.

251 251

کد خبر 1304715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  36 2
  آقا این اینو اخراج کنن بره تازه طلبکار هم هست مجبورن منو ببرن!
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  25 2
  مقصر فدراسیونه
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  27 0
  دقیقا یک عذرخواهی ساده هم نکرد
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  30 0
  المپیک هم که بره با این روش آش همین آش است وکاسه همان کاسه
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  21 1
  رو دادن بهش دیگه
 • CZ ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  0 1
  من بعضی ها رو نمی فهمم.می گن قهرمان المپیکه ماست.کدوم یکی از قهرمان های ما از این کارا کردن.بابا یک کم به خودت بیا دیگه
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  2 0
  این که مدال بگیر نیست دیگه یکی دیگه رو ببرید اگر مدال نگرفت هم فدای سرش لااقل مثل این پررو و طلبکار نیست دیگه
 • ناشناس IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  2 0
  چقدر فدراسیون وزنه برداری در برابر اینجور ورزشکاران مغرور تسلیم میشه .این چون مربی نداره یا داره و چون گروهی کار نمیکنه در موقع تمرین خوبه چون تنهاست ولی وقتی در شرایط مسابقه قرار میگیره به خاطر این تکروی ها دائم در فشار و استرس باخت قرار میگیره اگه لجاجت رو کنار بذاره به آرامش میرسه.
 • IR ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  2 0
  این سخن را با طلا باید نوشت که احترام هر کس دست خودشه ،عزیز من !تو اونوقت که در خدمت تیم ملی بودی به قله افتخار رسیدی و کمال عزت و احترام را نزد مردم داشتی ،از آن‌زمان که خودمحور شدی و گمان کردی آسمان فقط برای پایین آمدن تو از هم شکافته شده به تدریج عزتت را از دست دادی،این سخنان چاره کار تو نیست ،تا دیر نشده به ،،تیم ملی ،، بپیوند شاید فرجی باشد