هدف از توسعه باغات، ایجاد باغات علمی و اقتصادی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:۳۰ هکتار از اراضی ملی به منظور توسعه باغات و واگذاری به منابع طبیعی معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خالد جعفری در چهارمین جلسه کارگروه توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار اظهار داشت:  ۳۰ هکتار از اراضی ملی به منظور توسعه باغات تعیین تکلیف و به منابع طبیعی معرفی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بر رفع موانع و مشکلات پیش روی توسعه باغات در استان تاکید کرد  گفت:  احداث باغات فعالیتی اقتصادی  و اشتغالزا خواهد بود.

وی با تاکید بر این که هدف ما ایجاد باغات اقتصادی در استان است افزود: طرح توسعه باغات از اولویتهای این سازمان است و این مهم به جد پیگیری می شود.

جعفری تصریح کرد: نهایت همکاری را با بهره برداران در خصوص توسعه باغات داریم و تا حد امکان هزینه های مربوط به واگذاری و احداث باغات را کاهش داده ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ضمن تاکید بر مشارکت کشاورزان در این طرح بیان کرد: راهنمایی و آموزش مردم در راستای این طرح موجب بهره گیری حداکثری از مکانیزاسیون و  بهره برداری علمی و اقتصادی از این باغات خواهد شد.

وی شناسایی مناطق مستعد توسعه باغات در استان را گام ابتدایی و اساسی این طرح دانست و تاکید کرد:  ایجاد باغات در سطوح بیشتر صورت گیرد تا اجرای مکانیزاسیون در آن مقرون به صرفه باشد.

۴۶

کد خبر 1304908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =