کلینتون: ترامپ دیپلماسی آمریکا را به "طرحی شرم‌آور" برای اخاذی تبدیل کرده است

ایسنا نوشت: هیلاری کلینتون اظهار کرد، ترامپ "دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم‌آور برای اخاذی" تبدیل کرده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ در مراسمی حقوق بشری در دانشگاه "جورج‌تاون" اظهار کرد: ترامپ سرویس خارجی را بدنام کرده و اگر بخواهیم راستش را بگوییم به ماموران سرویس خارجی که شجاعانه و با ازخودگذشتگی خدمت می‌کنند، از پشت خنجر زده است. آنان اکنون در هیاهوی سیاست خارجی گیر افتاده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری یاهو، وی افزود: دونالد ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی برای اخاذی تبدیل کرده است.

کلینتون درباره مساله استیضاح ترامپ نیز اظهار کرد، استیضاح این رییس جمهور "نباید نتیجه‌ای از پیش تعیین شده داشته باشد".

چندی پیش گزارش شد که دونالد ترامپ در تماس تلفنی که اواخر ماه ژوئیه با همتای اوکراینی خود داشته، از این رئیس‌جمهوری درخواست کرده که درباره احتمال "فساد" جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش تحقیقاتی انجام دهد. این مساله اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

او ضمن تحسین "رهبری با چشم باز" نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگام آمریکا خاطرنشان کرد، اهمیت رهبری زنان در این است که حقوق بشر، عدالت و صلح را بهبود می‌بخشند.

وی ادامه داد، تصمیم پلوسی برای تحقیقات درباره ترامپ "بر مبنای مدارکی صورت گرفته که حاکی از پشت کردن او به تعهداتش برای حمایت از قانون اساسی و حفاظت و دفاع از کشور هستند".

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت: حالا متاسفانه می‌دانیم دونالد ترامپ چه کسی است. می‌دانیم که او "تاجری فاسد" بوده که مردم را فریب داده است. می‌دانیم که او و کمپینش دشمنان خارجی را به دست بردن در انتخاباتمان دعوت کرده و در مسیر عمل وظایف ریاست جمهوری‌اش با ارجح دانستن منافع شخصی و سیاسی خود نسبت به منافع مردم آمریکا، همه ما را در خطر قرار داده است.

اظهارات کلینتون درباره ترامپ با واکنش خاصی از سوی جمعیت حاضر روبه‌رو نشد اما صحبت‌هایش درباره پلوسی و ماموران سرویس خارجی با تشویق حضار همراه شد.

وی افزود: در نهایت مساله دونالد ترامپ نیست، بلکه ما هستیم. مساله هویت ما به عنوان یک ملت است. تاریخ در حال نوشته شدن است و جهان و فرزندانمان ما را تماشا می‌کنند.

310 310

کد خبر 1304916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
    0 0
    RED NECKS گردن سرخ ها امریکا را به گروگان می گیرند اونجا همه تو فکر ساختن و رفاه هستند اینجا تو ایران همه عاشقانه دنبال آدمایی هستند که ساخته ها را تخریب می کند فرهنگ رفاه و ایجاد شغل کجا و فرهنگ حسادت و خرابکاری محض کجا استالین هم انواع موشک و سلاح داشت ولی اقتصاد نداشت پوز دادن به سلاح نظامش را حفظ نکرد