افشاگری انصارالله یمن: سعودی‌ها سربازان‌شان را در جنگ به حال خود رها می‌کنند

ایرنا نوشت: "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب با اشاره به عملیات بزرگ "نصر من‌الله" علیه ائتلاف متجاوزان به یمن گفت: عملیات نجران سعودی نشان داد که ائتلاف سعودی نظامیانش را در درگیری‌ها به حال خود رها می کند.

عبدالسلام یکشنبه شب در گفت و گوی تلفنی با شبکه خبری "المیادین" لبنان تصریح کرد: هدف کلیدی عملیات "نصر من الله" آن است که ائتلاف سعودی تجاوزگری اش به یمن را خاتمه دهد.

وی تصریح کرد: به خاطر مسائل امنیتی و به خاطر این که عملیات ادامه خواهد داشت، شمار دقیق اسیران ائتلاف سعودی همچنان در هاله ای از ابهام خواهد بود و به صورت شفاف اعلام نمی شود.

رئیس هیات مذاکره کننده جنبش انصارالله افزود: پیام هایی که آمریکایی ها و انگلیسی ها ارسال کرده اند، حکایت از آن دارد که سعودی ها بدنبال توقف جنگ هستند اما تا الان تعلل می کنند.

عبدالسلام ادامه داد: به خاطر نیاز به آماده سازی برای تأمین امنیت اسیران، اعلام عملیات "نصر من الله" نیازمند زمان است.

وی تصریح کرد: عملیات نجران حامل درس هایی در تمامی سطوح نظامی و انسانی بویژه در تعامل با اسیران است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه در مورد عملیات نصر من الله اعلام کرد، بیش از ۲ هزار مزدور ائتلاف سعودی، در این عملیات به اسارت نیروهای یمنی درآمدند.

وی خاطرنشان کرد: یگان موشکی در مرحله نخست، ۹ عملیات انجام داد. همچنین نیروهای یمنی صحنه هایی را از هدف قرار دادن فرودگاه جیزان با موشک بالستیک نمایش گذاشتند.

سریع گفت: نیروهای یمنی موفق شدند منطقه ای به مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربع را به کنترل خود درآورند. علاوه بر آن، توانستند کنترل تمامی مواضع نظامی و پایگاه های تازه تاسیس دشمن را به کنترل خود درآورند و در جریان این عملیات سه تیپ نظامی دشمن منهدم شد.

طبق آمار ارائه شده، در طول این عملیات بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای دشمن کشته یا زخمی شدند.

بنابر اعلام سریع، بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای دشمن که در حال فرار یا تسلیم شدن بودند، توسط خود جنگنده های ائتلاف سعودی کشته شدند.

حملات نیروهای یمنی به مواضع دشمن چه در خاک یمن و چه در عربستان، در واکنش به محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی و حملات پیوسته جنگنده های این ائتلاف به یمن و هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت می گیرد.

17231
کد خبر 1305212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =