درخواست حسین شریعتمداری از ترامپ: نقش میمون‌ها را بازی می‌کنی، بازهم نارگیل بینداز!

فارس نوشت:مدیر مسئول «کیهان»، تصمیم اخیر ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مقامات کشورمان و وابستگانشان به آمریکا را یک امتیاز به نفع جمهوری اسلامی توصیف کرد.

«حسین شریعتمداری» درباره تصمیم اخیر ترامپ که ورود مقامات ارشد ایران و وابستگان آنها را به آمریکا ممنوع کرده است، گفت: ترامپ بی آن که بخواهد و یا بداند، با این تصمیم خود گام بزرگی به نفع جمهوری اسلامی ایران برداشته است و توضیح داد که ورود مقامات ارشد کشورمان به  آمریکا  اگر برای شرکت در جلسات سازمان ملل باشد که به تصمیم اخیر ترامپ مربوط نمی شود و ساز و کار جداگانه ای دارد و چنانچه این مقامات و یا بستگان آنها برای تفریح و یا اقامت قصد سفر به آمریکا را داشته باشند همان بهتر که ورودشان ممنوع باشد.

 شریعتمداری در ادامه گفت: مخصوصا حضور وابستگان این مقامات در آمریکا یکی از پدیده های خسارت باری است که با آن روبرو هستیم و حالا که مسئولان خودمان تا کنون برای پیشگیری از آن اقدامی نکرده اند، ممنوعیت ورود آنان از سوی ترامپ را باید یک امتیاز به نفع جمهوری اسلامی تلقی کرد. 

مدیر مسئول کیهان به تمثیلی در این خصوص اشاره کرد و گفت : شما می دانید که بومیان آفریقا برای چیدن نارگیل با دو مشکل اساسی روبرو هستند؛ اول، بالا رفتن از درخت نارگیل که خیلی سخت و پُر زحمت است و دوم که از آن سخت تر و دشوار تر است ، حضور تقریباً دائمی میمون ها بر فراز درخت های نارگیل است که معمولا دردسرسازند. بومیان آفریقایی این دو مشکل را با مراجعه به «عقل»خود و «حماقت» میمون ها حل کرده اند. آنها با پرتاب سنگ به طرف میمون ها  می کوشند تا آنها را عصبانی کنند و میمون های به خشم آمده نارگیل ها را از درخت چیده و به سوی بومیان پرتاب می کنند. تصور میمون ها آن است که به جنگ بومیان برخاسته اند و حال آن که، با چیدن نارگیل ها و پرتاب آن به سوی بومیان، خواسته آنان را برآورده می‌کنند.

شریعتمداری افزود: آقای ترامپ با این تصمیم احمقانه خود دقیقاً نقش همان میمون ها را بازی کرده است و باید از ایشان خواست که بازهم نارگیل بیندازد!

2727

کد خبر 1305271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  هه هه هه هه هه ...
 • سید حسام CZ ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  این تمثیل عالی بود و دقیق ممنون
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  این ادبیات فاخر آقای شریعتمداری واقعاً مایه مباهات است
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  اگر هر ایرانی یک تریلیونم حاج حسین شریعت مداری به ایران خدمت می کرد ایران نه تنها در آینده که در گذشته هم آباد می شد، ننگ بر وطن فروشان نان به نرخ روز خور
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  تو همین جمله آخرش حجم ادب کاملا مشخصه
 • محسن IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  ولی من مطمئن نیستم که کافرهای آمریکایی در مورد بزرگان ایران با همین لحن و توهین آمیز صحبت کنند.
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  آقای شریعتمداری با ناسزا گویی به دشمن حق و قبح رو در خصوص دشنام دادن اونها به ما فراهم می کنید