روایت جهانگیر الماسی از بازی در فیلم جدید حاتمی‌کیا

میزان نوشت: بازیگر فیلم «خروج» گفت: «خروج» از جمله آثاری است که به هیچ وجه فخرفروشی و لاکچری بازی نکرده و در کمال سادگی، اما با کیفیت بالا ساخته می‌شود.

جهانگیر الماسی  درباره آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: پروژه خروج پروژه به شدت جذابی است، از نظر من یکی از جذابیت‌های حضور در خروج گروه تولید و پشت صحنه بسیار حرفه‌ای اثر است، به شخصه به تهیه کنندگان تبریک می‌گویم که ساخت چنین اثری را ممکن ساخته‌اند.

وی فیلم خروج را مناسب برای فرهنگ ایرانی دانست و اظهار کرد: خروج بدون هیچ حاشیه‌ای، بدون هیچگونه هیاهوی الکی و بدون تبلیغ هرگونه ارزشی که برای این کشور نیست تولید می‌شود، خروج از جمله آثاری است که به هیچ وجه فخرفروشی و لاکچری بازی نکرده و در کمال سادگی، اما با کیفیت بالا ساخته می‌شود.

بازیگر فیلم سینمایی «خروج» در همین راستا ادامه داد: البته نباید فراموش کنیم که گروه تولید در تامین کردن تمامی نیازهای بازیگران و سایر عوامل و همچنین فراهم کردن شرایطی که دوری از خانواده و یا سختی تولید بر عوامل فشاری نیاورد تمام تلاششان را انجام داده اند. خروج از جمله پروژه‌هایی است که درباره همه چیز آن فکر شده است.

وی با اشاره به اینکه به تازگی جلوی دوربین حاتمی کیا رفته افزود: من چهار روز پیش به گروه اضافه شده و جلوی دوربین رفته ام و در تمام این مدت مشغول یادگیری هستم، من ابراهیم حاتمی کیا را از لحاظ تکنیکی و کارگردانی می‌شناختم و حالا از نزدیک با درونیات و اهداف وی به عنوان یک فیلمساز آشنا می‌شوم. به همین خاطر برای اولین بار به عنوان یک بازیگر خودم را در هنگام بازی کاملاً به وی سپرده ام.

بازیگر سریال «حکایت‌های کمال» درباره مراحل فیلمبرداری اثر تصریح کرد: واقعیت بخش‌هایی که فرامرز قریبیان بازی دارد از ما جداست و گروه به صورت جداگانه در چند بخش مشغول فیلمبرداری است که همین کار را مخصوصاً برای حاتمی کیا سخت‌تر کرده است. من جزو مجموعه تراکتورسوارانی هستم که از شهر خود قصد سفر به تهران را می‌کنند.

حاتمی کیا بر سر هر سکانس و پلان زمان می‌گذارد، به عنوان مثال تا نیمه‌های شب مشغول فیلمبرداری بخش‌های بازی فرامرز قریبیان است و به یکباره به سراغ سکانس‌های مربوط به ما می‌آید، من ابراهیم حاتمی کیا را انسان شرافتمندی دیده ام، هیچ دورویی و تزویری در وی ندیده ام و همین برای انسانیت کفایت می‌کند.

من به هیچ وجه به جایزه و جشنواره فکر نمی‌کنم، تنها فکر می‌کنم که در این برهه زمانی به عنوان بازیگر این اثر کارم را به بهترین نحو ممکن انجام داده و به مردم و تاریخ کشورم خدمت کنم، از نظر من اول یا آخر صف بودن مهم نیست بلکه در صف بودن اهمیت دارد. از نظر من ابراهیم حاتمی کیا هم بیش از اینکه به فکر جایزه گرفتن از تعداد محدودی از هیات داوران باشد به فکر جایزه گرفتن از مردم این مملکت است.

برای من لطف و عنایت مردم از هر چیزی مهمتر است، به عنوان مثال دیروز برای فیلمبرداری به روستای جعفرآباد رفته بودیم، مردم با چنان لطفی با من برخورد می‌کردند که این از هر جایزه‌ای برایم ارزشمندتر بود، در همین روستا فردی چند بامیه تازه چیده بود و آن را با محبت به من داد، این هدیه از هر چیزی در این دنیا برای من ارزشمندتر است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1305294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آرش IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  3 6
  حاتمي كيا شرافتمندترين و با اصالت ترين مرديه كه مي شناسم. دمت گرم حاجي ابراهيم .
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  5 0
  در اين سيستم فقط دلار حرف اول را ميزند شرافت كيلوي چند