فشار سفیر آمریکا به بغداد درباره بمباران پایگاه های الحشد الشعبی

فارس نوشت: «عادل الکرعاوی» از رهبران سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از تلاش ایالات متحده آمریکا برای منتشر نشدن تحقیقات مربوط به حمله به این سازمان خبر داد.

الکرعاوی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که «هدف از تشکیل کمیته‌های تحقیق دولتی برای بمباران مواضع الحشد، به تأخیر انداختن این موضوع است».

وی تصریح کرد که این کمیته‌ها در تلاش هستند که «خشم مردم [عراق] را فرونشانند و سپس به خاطر فشار آمریکا، درباره این مسئله اهمال کنند».

این مسئول عراقی بر این باور است که دولت عراق «پس از دریافت گزارش مفصلی از سوی کمیته تحقیقات، اطلاعات مفصلی درباره مسیر و حرکت پهپادهایی به دست آورد که مواضع الحشد را بمباران کرد».

الکرعاوی خاطر نشان کرد که «این گزارش در دست عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق است، ولی از اعلام هر گونه نتیجه‌ای، منع شده است».

وی در پایان تأکید کرد که «سفیر آمریکا در بغداد، مستقیما در این مسئله دخالت کرده و به دولت اجازه نمی‌دهد که هیچ نتیجه‌ای درباره این تحقیقات منتشر نکند».

مسئولان عراقی می‌گویند که پهپادهای رژیم صهیونیستی طی چند مرحله، مواضع و انبارهای الحشد الشعبی را در مناطق مختلف این کشور بمباران کردند.

البته برخی از منابع رسانه‌ای بر این باورند که تمامی این حملات از اراضی اشغالی فلسطین نبوده، بلکه بخشی از این حملات به دست کُردهای سوری وابسته به آمریکا صورت گرفته است که در شرق سوریه مستقر هستند.

گفته می‌شود که نیروهای آمریکایی در هنگام حملات پهپادی، رادارهای نیروی هوایی عراق را از کار می‌انداختند؛ زیرا بیشتر این رادارها، آمریکایی بوده و تحت نظارت آنان، در عراق کار می‌کند.

درباره هماهنگی آمریکا با رژیم صهیونیستی در این حملات، یک منبع امنیتی بلندپایه صهیونیستی ضمن تأیید این هماهنگی، تأکید کرد که اسرائیل تقریبا به صورت روزانه، با آمریکایی‌ها، در تماس است و صهیونیست‌ها با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز در سطوح سیاسی و نظامی در عراق هماهنگی دارند.

310311

کد خبر 1305387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =