اجرای طرح «بازپیوند خانواده» برای یافتن گمشدگان ناتوان در اربعین

مهر نوشت: رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از اجرای طرح «بازپیوند خانواده» به منظور شناسایی و انتقال محجورین در اربعین ۹۸ خبر داد.

محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر، درباره شناسایی و انتقال زائرین گم شده در سفر اربعین گفت: با توجه به شرکت جمعیتی انبوه در رویداد جهانی اربعین، هرساله با موضوع مفقودین و گمشدگان ناتوانی که امکان بازگشت به کشور را ندارند، مواجه هستیم.

وی ادامه داد: کسانی که در جریان این سفر از آشنایان خود جدا و گم شوند، می توانند با مراجعه به ستاد مفقودین و سپس کنسولگری، مراحل بازگشت خود را انجام دهند اما موضوع دیگر مفقودین محجور یا محجورین است.

نصیری از اجرای طرحی با عنوان «باز پیوند خانواده» در اربعین ۹۸ خبر داد و افزود: سازمان داوطلبان امسال برای اولین بار این طرح را مختص گمشدگان محجور و به منظور بازگشت آن ها به کشور اجرا می کند. محجورین اربعین شامل افراد سالمند، کودکان و به طور کلی افراد ناتوانی است که به هر دلیلی در سفر کربلا از آشنایان یا کاروان خود جدا شده و توانایی یافتن آن ها را ندارند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان اینکه برای اجرای این طرح دو ستاد در کربلا و نجف ایجاد می شود، اظهار داشت: ستاد مستقر در کربلا در کنار کنسولگری و نزدیک حرم است؛ افراد ناتوان گمشده نیز با مراجعه به این مراکز به کنسولگری، ستاد مفقودین و در صورت نیاز به مراکز درمانی منتقل شده و از آن جا به کشور بازگردانده می شوند.

نصیری نحوه درباره نحوه یافتن این افراد نیز توضیح داد: بر اساس هماهنگی های انجام شده، تمامی دستگاه های ایرانی حاضر در عراق در صورت یافتن هر یک از زائرین محجور، آن ها را به ستاد محجورین ارجاع می دهند تا ما مراحل اثبات هویت، انتقال به ایران و تحویل به مقام قضایی را انجام دهیم. از سوی دیگر ستادهای حاضر در نجف و کربلا نیز این دسته از زائرین را شناسایی می کند.

وی تصریح کرد: این پروژه با همکاری کسنولگری عراق، موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد و به منظور انتقال زائرین در راه مانده به کشور انجام خواهد شد.

۴۷۲۱۲
کد خبر 1305389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =