مردم آذربایجان به شعر جریان ساز اعتقاد دارند/کنگره شعر محرم محفلی برای کشف شاعران جوان

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی عنوان کرد: مردم  آذربایجان به  شعر خوب،ممتاز  و جریان ساز اعتقاد دارند، لذا  شعر عاشورایی الگو و گوشت و پوست مردمان این مرزو بوم  است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، سیدمحمدحسین بلاغی برگزار این رویداد در کهن شهر اولین ها را اقدامی شایست دانست و گفت: موضوع شعر آیینی، نوحه و مرثیه سابقه ی دیرینه در منطقه آذربایجان دارد.
وی ادامه داد: مردمان این مرز و بوم همواره به اهل بیت ارادت ویژه ای داشته و از همان سال های نخستی که تعزیه در ایران رواج یافته آذربایجان نیز همچون سایر شهرها جلسات و مراسم عزاداری را به پا کرده است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: مردم آذربایجان به  شعر خوب،ممتاز  و جریان ساز اعتقاد دارند، لذا  شعر عاشورایی الگو و گوشت و پوست مردمان این مرزو بوم  است.
بلاغی با تاکید بر حمایت از شاعران نسل جوان افزود: شاعران متاخر که در سده اخیر قرن۱۴ شمسی زندگی کرده اند یک گنجینه ای به وجود آورده اند که ما باید الان آن را هم حفظ و هم اشاعه دهیم، اگر بخواهیم این گنجینه روز به روز افزایش یابد، باید به شاعران و ادیبان نسل معاصر فضایی دهیم تا خودشان را ارائه دهند.
وی در ادامه اضافه کرد: کنگره شعر محرم فرصتی ایجاد کرده تا شاعران جوان به میدان آمده و استعداد خود را در این زمینه نشان دهند چراکه شعر هم عرصه آموختن و هم شناختن است.
بلاغی اظهار کرد: زبان شعر زبانی است که روحیات و احساسات در کنار منطقیات باهم به آسانی و باظرافت به مخاطبان ارائه می شود، طبیعی است ما امروز باید از ظرفیت شعر در بهبود فرهنگ اجتماعی استفاده کنیم.

46

کد خبر 1305526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =