میشل عون خطاب به آمریکا: به هرگونه تجاوز اسرائیل پاسخ می‌دهیم

ایرنا نوشت:رئیس جمهوری لبنان در دیدار با یک هیأت آمریکایی ضمن اشاره به تداوم نقض حاکمیت کشورش از سوی رژیم صهیونیستی، تأکید کرد؛ لبنان به هرگونه تجاوز رژیم اسرائیل پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، "میشل عون" روز دوشنبه در دیدار با هیأت کارگروه آمریکایی ویژه لبنان، گفت: این اسرائیل است که همواره حریم هوایی، زمینی و دریایی لبنان را نقض کرده است و جدیدترین مورد آن، بیست و پنجم اوت گذشته با ارسال دو پهپاد حامل مواد منفجره به منطقه ضاحیه در جنوب بیروت انجام شد.

وی با بیان اینکه لبنان با جدیت در تلاش برای حفظ قطعنامه 1701 شورای امنیت است، در عین حال اظهار کرد: ما به هرگونه تجاوزگری علیه لبنان پاسخ خواهیم داد؛ زیرا حق دفاع را برای خود محفوظ می دانیم؛ حقی که غیرقابل انکار است و علاوه بر این، بر حق آزاد سازی سرزمین‌های اشغالی (مزارع شبعا و تپه‌های کفر شوبا و شمال شهرک الغجر) تأکید می کنیم.

رئیس جمهوری لبنان همچنین تصریح کرد: بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان یک موضوع، و دستیابی به راهکار سیاسی در سوریه یک موضوع دیگر است و باید این دو را از هم جدا دانست.

میشل عون در ادامه به اقدامات متعدد لبنان در بخش اقتصادی از جمله اصلاحات و  مبارزه با فساد اشاره کرد.

رئیس جمهوری لبنان همچنین در دیدار با "یان کوبیچ" نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در بیروت، به تجاوزگری رژیم اسرائیل به لبنان در طول دهها سال اشاره کرد و گفت: این رژیم به طور مداوم، حاکمیت لبنان و قطعنامه 1701 شورای امنیت را نقض می کند.

قطعنامه 1701 شورای امنیت به منظور پایان جنگ و درگیری بین رژیم صهیونیستی و مقاومت لبنان در سال 2006 صادر شد.

310311

کد خبر 1305594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =