روایت جدید سردار سلیمانی از پیام رهبری در روزهای سخت جنگ ۳۳ روزه/هواپیمای اسرائیلی بالای سر من و عماد مغنیه بود که...

مهر نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به جنگ ۳۳ روزه، گفت: از خط امن گزارشاتی به تهران فرستادم. آقا فرمودند که این جنگ، جنگ بسیار سخت و شدیدی است. بیست و هشتم و بیست و هفتم روز های سختی بود.

سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی از گفتگو با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با اشاره به جنگ ۳۳ روزه، اظهار داشت: این جنگ به سرعت تبدیل به یک جنگ کامل شد و به نام جنگ ۳۳ روزه نامیده شد.

وی می گوید: برگشتم به لبنان؛ عماد به دنبال من آمد. از خط امن گزارشاتی به تهران فرستادم. آقا فرمودند که این جنگ، جنگ بسیار سخت و شدیدی است. بیست و هشتم و بیست و هفتم روز های سختی بود.

سرلشکر سلیمانی در ادامه تاکید کرده است: در واقع حزب الله یک اتاق عملیات در قلب ضاحیه داشت. سه تا سه تا پهپاد ها پرواز می کردند و کنترل دقیق می کردند. یک شب ساعت ۱۱ شب من و سید عماد (شهید عماد مغنیه) بیرون آمدیم. «ام کا» (هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل) بالای سر ما بود. ماشین که به ما رسید «ام کا» متمرکز بر ماشین شد.

فیلم این گفتگو سه‌شنبه ساعت ۱۹:۳۰ شبکه یک سیما، سه‌شنبه ساعت ۲۲ شبکه افق و پنجشنبه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

۱۷۲۷۲۷

کد خبر 1305663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =