۰ نفر
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی تایید شد

تسنیم نوشت: سخنگوی قوه‌قضائیه از تأیید حکم قصاص قاتل زندانی شیرمحمدعلی خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در ادامه یازدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره فرار مالیاتی وکلا افزود: ما به دنبال شفافیت در همه حوزه‌ها هستیم و معتقدیم شفافیت به ویژه برای اشخاص درستکار و امین است و قصد داریم این شفافیت هم در قانون مالیات‌های غیرمستقیم و هم در دستورالعمل تعرفه وکالت دیده شود. 

سخنگوی قوه‌قضائیه درباره آزادی افرادی که در رابطه با ترور شهید طهرانی مقدم دستگیر شده بودند، گفت: اطلاعات لازم قبلاً از ناحیه مقامات ذی‌ربط بیان شده و نمی‌خواهیم به تکرار مکررات بپردازیم. ما به عنوان دستگاه قضایی آمادگی داریم هرکس ادعا دارد بر خلاف قانون و مقررات نسبت به او رفتار شده است، شکایت و ادعای او را رسیدگی کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مقابله به مثل با کانادا گفت: طی نامه رسمی به وزارت امور خارجه آمادگی خود را برای همکاری با آنها در عرصه بین‌المللی و اقدام قضایی متقابل در صورت شناسایی اموال و دارایی‌های دولت کانادا در ایران را اعلام کردیم. جلسه قبل هم اشاره کردم که انتظار می‌رود قبلا مقابله به مثل، دولت کانادا و دستگاه قضایی این کشور، این اقدام مغایر موازین حقوق بین‌الملل را ملغی کنند.

سخنگوی قوه‌قضائیه درباره شکایت از یکی از وزرای امور ارتباطاتی در پرونده حادثه تروریستی اهواز گفت: این موضوع اعلام شده است؛ بررسی موضوعی که ابعاد پنهان آن به مراتب بیشتر از ابعاد آشکار است، نیازمند دقت فنی و قضایی ااست و پرونده به نتیجه خاصی نرسیده است.

وی همچنین در پایان از تایید حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی زندانی به قتل رسیده در زندان فشافویه خبر داد.

۴۷۲۱۲
کد خبر 1305815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =