فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: قرارگاه تحریم بنزین را بی‌اثر کرد

خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز نوشت: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا و تکمیل ۲۱۶۰ پروژه سازندگی و عمرانی در کشور را در دستاوردهای قرارگاه با وجود تحریم‌های دشمن توصیف کرد و گفت: در صنعت بنزین کشور تحریم‌ها را بی اثر کرده‌ و صادرکننده‌ایم.

سعید محمد ‌صبح امروز در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه‌ بیان کرد: امروز دشمن با ناامیدی از اتخاذ رویکرد نظامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی‌، فشار اقتصادی و معیشت و زندگی مردم را هدف قرار داده است.

وی گفت: شاهد هستیم که دشمن با تشکیل کارگروه خاص تحریم در وزارت خزانه داری آمریکا جنگ اقتصادی تمام عیاری را علیه ملت ایران به راه انداخته است.

وی جلوگیری از خام فروشی و عدم وابستگی به نفت، نگاه به درون و ظرفیت‌های بومی، توسعه صنایع و معاون و کشاورزی را از توصیه های مورد تاکید مقام معظم رهبری به مسئولان عنوان کرد.

محمد تصریح کرد: تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و صیانت از امنیت و آرامش ملت ایران در این عرصه مورد تهدید دشمن به ایفای نقش موثر می پردازد.

وی با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پیشانی جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد، گفت: این قرارگاه با روحیه جهادی و انقلابی و رصد گلوگاه های کشور و بن بست شکنی در زمان تحریم ها نقش به سزایی در  خنثی کردن توطئه‌های دشمن دارد.

‌محمد ‌تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با ۳۰ سال سابقه فعالیت در دوران بازسازی پس از جنگ تحمیلی و سپس در سازندگی و توسعه زیرساخت‌ها و انحصارشکنی و رقابت با شرکت های بزرگ بین المللی محکم و استوار گام برداشته و در ۳۰ سالگی خود الگو آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: امروز قرارگاه مقتدرتر از هر زمان دیگر با ۸ رده تخصصی و ۴۰ گروه و بکارگیری بدنه جامعه مهندسی و شرکت‌های خصوصی در مسیر عمران، آبادانی و سازندگی کشور مجاهدت و تلاش می کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) ‌تاکید کرد: در شرایطی که دشمن توان و تمرکز خود را بر تحریم اقتصادی گذاشته است، ما اجرای ۲۵۵ پروژه  بزرگ فعال را در کشور دنبال می‌کنیم.

‌محمد، تکمیل ۲۱۶۰ پروژه مهم کشور را از دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برشمرد و اظهار کرد: ما امروز در صنعت بنزین کشور نه تنها تحریم‌ها را بی اثر کرده‌ایم، بلکه با اجرای پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس به صادر کننده بنزین مبدل شده‌ایم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اجرای ۶ فاز پارس جنوبی و تأمین ۲۰ درصد تولید گاز شیرین کشور، ۴۰ درصد پروژه‌های آزادراهی‌، ۴۸ درصد پروژه های مترو و  ۲۸ درصد پروژه‌های راه آهن را از دستاوردهای قرارگاه عنوان کرد که با به کارگیری بخش خصوصی و پیمانکاران صورت گرفته است‌.وی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) همراه با اجرای پروژه‌های عمرانی و ملی بیش از ۱۰۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی را در نقاط محروم و کم برخوردار کشور در راستای کمک به هم‌وطنان اجرا کرده است.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1305880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =