کارت پایان خدمت جعلی صاحب خود را پس از ۱۳ سال لو داد

مهر نوشت: معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت از ضبط گذرنامه و مدارک یکی از متقاضیان صدور گذرنامه خبر داد و گفت: این متهم سعی داشت با کارت پایان خدمت جعلی، گذرنامه بگیرد که موفق نشد.

سرهنگ محمد عطایی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز هفتم مهر ماه سال جاری فردی برای پیگیری گذرنامه خود مراجعه که در بررسی های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال ۱۳۸۴ با ارائه کارت معافیت جعلی گذرنامه دریافت کرده است، لذا گذرنامه وی ضبط و پرونده ای در همین خصوص تشکیل و به دادسرای ناحیه ۶ تهران ارسال شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم پس از رویارویی با افسر پرونده علیرغم این که در ابتدا منکر همه چیز بود مدعی شد از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود خبر ندارد اما در نهایت  لب به اعتراف گشود و گفت که در سال ۸۴ با پرداخت ۳۵ میلیون ریال پول نقد به یک جاعل اسناد دولتی، اقدام به دریافت کارت پایان خدمت کرده و در همان سال موفق شده گذرنامه خود را بگیرد.

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، تصریح کرد: متهم به جرم استفاده از کارت جعلی، به مرجع قضایی معرفی شد و تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل کارت مذکور ادامه دارد.

سرهنگ عطایی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان مراقب افراد جاعل باشند و هرگونه مدرکی که به نظرشان مشکوک بوده را سریعا به پلیس گزارش داده چرا که پلیس با هماهنگی دستگاه قضایی با کلیه افرادی که از راه غیرقانونی و جعل مدارک هویتی مبادرت به تحصیل گذرنامه می کنند در هر مرحله ای که باشند با آنها برخورد قانونی خواهد شد و مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1306006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =