بانک‌ها وضعیت واحدهای تولیدی را درک کنند

استاندار کردستان از روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها انتقاد کرد و گفت: با این تفکر که در بانک‌ها وجود دارد تغییر محسوسی حاصل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا با بیان اینکه اراده خاصی برای رفع مشکلات حوزه تسهیلات در بانک ها به تولید کنندگان وجود ندارد، اظهار داشت: مجموعه گزارش هایی که از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات ارائه می شود راضی کننده نیست و این روند باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه مجموع معوقات بانکی استان در قیاس با دیگر استانهای کشور رقم اندکی است، ادامه داد: مدیران بانک ها نباید بترسند و با پرداخت تسهیلات طرح‌های معرفی شده ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات را پوشش دهند.

مرادنیا میزان اعتبار مورد نیاز طرح‌های معرفی شده و منتظر دریافت تسهیلات را ۱۴٨ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این تسهیلات یارانه دار است و اگر نتوان این میزان تسهیلات با سود اندک را جذب کرد در تسهیلات با سود ۱٨ درصد دچار مشکل خواهیم شد.

استاندار کردستان تصریح کرد: بانک ها باید مشکل تولید کنندگان را درک کنند و به خاطر یک چک برگشتی پرداخت تسهیلات را به تعویق نیندازند.

وی افزود: در همه استان‌ها تولید کنندگان مشکل دارند اما آنان را بخاطر مسائل کوچک از صحنه حذف نمی کنند و در قبال آنان مساعدت های لازم صورت می گیرد.

مرادنیا به مدیران بانک ها توصیه کرد به برخورد و کار زیر مجموعه های خود توجه داشته باشند چرا که بخش زیادی از عدم انجام کارها و اعمال سخت مقررات در زیر مجموعه ها صورت می گیرد.

۴۶

کد خبر 1306113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =