۱ نفر
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
عبدالمهدی خط و نشان کشید

ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق تاکید کرد، تحقیقاتی فوری برای بررسی دلایل بروز برخی حوادث در تظاهرات بغداد انجام می‌شود.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اظهار کرد: تحقیقاتی فوری برای بررسی دلایل بروز برخی حوادث در جریان تظاهرات بغداد که به کشته شدن یک تن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر منجر شد، انجام می‌شود.

 

عبدالمهدی گفت: ما به تمامی مردم‌مان اطمینان می‌دهیم که اولویت ما برآوردن خواسته‌های قانونی مردم و پاسخ به تمامی درخواست‌های عادلانه آنها بوده و خواهد بود.

نخست وزیر عراق افزود: پیش از آغاز تظاهرات، کمیته‌هایی را برای کسب اطلاع از تمامی خواسته‌های مردم و تلاش برای رفع آنها مطابق با قانون تشکیل دادیم و این کمیته‌ها به شکل جدی به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد.

وی در ادامه مردم عراق را به آرامش دعوت کرد و از آنها خواست فرصت را از آنهایی که برای عراق و مردم آن کمین کرده‌اند، بگیرند.

عبدالمهدی ادامه داد: اولویت اول ما باید حفظ امنیت و ثباتی باشد که با فداکاری‌های مردم و دفاع آنها از خاک و مقدسات کشور به دست آمد.

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد، در درگیری‌هایی که در بغداد میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی شکل گرفت، یک تن کشته و 200 تن دیگر زخمی شدند. در این درگیری‌ها پلیس عراق از گاز اشک‌آور، آب پرفشار و گلوله واقعی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کردند.

310 310

کد خبر 1306119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =