۰ نفر
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
تخلیه سفارت امارات در یک کشور عربی

ایسنا نوشت: طبق گزارش‌های خبری مراکش، امارات بیشتر مسؤولان ارشد سفارتخانه خود در مراکش را خارج کرده است و این مسأله نشان از عمق اختلافات میان رباط و ابوظبی دارد.

سایت "الصحیفه" مراکش به نقل از منبعی آگاه در داخل سفارت امارات در رباط اعلام کرد، به رغم فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی متعدد امارات برای پنهان کردن عمق اختلافات میان خود و مراکش، روابط این دو کشور از بد به سمت بدتر حرکت می‌کند.

به نوشته این سایت، جزئیات اختلافات شدید میان دو کشور زمانی کاملاً آشکار شد که ابوظبی اکثر مسؤولان ارشد سفارت خود در رباط را خارج کرد. وزارت خارجه امارات این مسؤولان را فراخواند و سپس آنها را از سفارت‌خانه خود در مراکش خارج کرد.

از برجسته‌ترین این دیپلمات‌های اماراتی، علی سالم الکعبی، سفیر این کشور در مراکش است که ماه آوریل با عجله به ابوظبی احضار شد و از آن زمان تاکنون به مراکش بازنگشته و مسؤولی نیز به جای وی تعیین نشده است.

سایت الصحیفه اعلام کرد، وابسته نظامی در سفارت امارات در مراکش نیز یکی دیگر از مقامات ارشد امارات است که رباط را ترک کرد و در این سفارت‌خانه تنها چهار کارمند وابسته به وزارت‌ خارجه امارات باقی مانده‌اند.

310 310

کد خبر 1306176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =