روایت امیر حاتمی از پیشرفت‌های نظامی ایران/ طیبی‌فر جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه شد

مهر نوشت: وزیر دفاع قدرت اطمینان بخش را لازمه شرایط امروز کشور ایران دانست و گفت: هر کشوری که می خواهد عزت و استقلال داشته باشد باید قدرت اطمینان بخش داشته باشد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز چهار شنبه در آیین تجلیل از چهره های ماندگار صنعت هوایی کشور که عصر امروز در سازمان صنایع هوایی ایران برگزار شد، بیان کرد: این جلسه شیرینی بسیاری دارد به دلیل اینکه در آن از کسانی که یک عمر در صنعت هوایی کشور تلاش کرده اند تقدیر می شود.

وی افزود: ما نیازمند یک قدرت اطمینان بخش در کشور هستیم و این را امروز از هر روز دیگری بیشتر مطالبه می کنیم، زیرا دشمن هر نقطه ضعفی در ما ببیند دست روی آن می گذارد و امروز دست بر اقتصاد ما گذشته و تلاش می کند با تهدید و تحریم از این طریق به ما آسیب بزند.

امیر حاتمی قدرت اطمینان بخش را لازمه شرایط امروز کشور ایران دانست و گفت: هر کشوری که می خواهد عزت و استقلال داشته باشد باید قدرت اطمینان بخش داشته باشد و اگر نه از شمال و جنوب کشور را اشغال می کنند همانگونه که با وجود اعلام بی طرفی در جنگ جهانی دوم ایران را اشغال کردند.

وزیر دفاع با بیان اینکه قدرت اطمینان‌بخش شامل همه مولفه‌های قدرت است، افزود: هر کشوری که شبیه ما دارای موقعیت راهبردی باشد، بدون داشتن قدرت اطمینان‌بخش یا باید تسلیم و پیرو باشد یا اینکه سرنوشت بدتری را پیش روی خود ببیند.

امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به دنبال نقاط ضعف ماست، گفت: دشمن ۴۰ سال پیش تصور کرد حوزه دفاعی نقطه ضعف ایران است و به همین سبب تلاش کرد با تحمیل یک جنگ همه‌جانبه، از مسیر نظامی به ما ضربه بزند و امروز آنها نقطه ضعف ما را حوزه اقتصادی می‌دانند و به همین سبب سعی می‌کنند فشارهای خود را از این ناحیه بر ما وارد کنند.

امیر حاتمی با بیان اینکه لازمه حفظ استقلال کشور، دارا بودن قدرت‌ اطمینان‌بخش است که مولفه اصلی آن حوزه نظامی است، گفت: ما باید توان دفاعی خود را در همه عرصه‌های زمینی، دریایی، هوایی، پدافندی و سایبری روز به روز ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه استقلال جمهوری اسلامی ایران با زحمات و جان‌نثاری‌های بسیار زیاد به دست آمده است و باید با تمام وجود از آن دفاع کنیم، گفت: جا داشت که سال ۹۷ را سال هوایی بنامیم بخاطر اینکه در سال ۹۷ علاوه بر رونمایی از جنگنده‌ کوثر، کارهای متنوع و باارزشی در حوزه‌های پهپادها، موتورها و بالگردها صورت گرفت.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ‌تر از تصور دشمن را می‌توانیم انجام دهیم، گفت: حوزه هوایی کشور و به طور مشخص نیروهای مسلح، یک عقبه قابل اطمینانی را در دانشگاه‌ها و صنایع دارد.

وی با بیان اینکه امروز این زمینه کاملا فراهم است که بخش هوایی نظامی و غیرنظامی کشور به هم نزدیک شود، گفت: می‌توانیم با همکاری و همدلی نزدیک در این حوزه کارهای بزرگتری نسبت به گذشته انجام دهیم.

وزیر دفاع در پایان خاطرنشان کرد: جوانان صنایع هوایی کشور و نیروهای مسلح باید از علم، تجارب و نظریات چهره‌های ماندگار صنایع هوایی کشور باید استفاده کنند.

حجت الاسلام حسین طیبی فر جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه شد

هم‌چنین سپاه نیوز نوشت، 

آیین معارفه جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین نمایندگی ولی فقیه در رده ها و استان ها برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در این مراسم مقبولیت را از الزامات مدیریت موفق توصیف کرد و گفت: یکی از محورهای اثر بخش بودن آن است که انسان مقبول واقع شود و افراد و زیردستان نسبت به وی خوشبین باشند. 

 وی با بیان اینکه در مدیریت های غیر دینی راه های کسب مقبولیت با هر شیوه ای باز است و  هدف وسیله را توجیه می کند ، گفت: روش مدیریتی آنان می گوید بیش از این که صادق باشی باید مردم شما را صادق بدانند؛ نفاق یکی از روش‌های آنها است ، دروغ و تحریف واقعیت ، اطلاعات غلط و تخریب برای تاریک کردن فضا نیز از دیگر روش های آنان به شمار می آید.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش از حجت الاسلام والمسلمین طیبی فر به عنوان خطیبی دانا و برخوردار از روحیه جهادی و انقلابی نام برد و اظهار کرد: امروز همه ما باید با مجاهدت و تلاش بی وقفه و انقلابی ومخلصانه در مسیر تعالی هر چه بیشتر معنوی سپاه گام برداریم.

در پایان این مراسم حکم انتصاب جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه به حجت الاسلام و المسلمین حسین طیبی فر اعطا شد .

مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در منطقه یکم دریایی سپاه، لشکر ثارالله و قرارگاه قدس، لشکر فجر و قرارگاه مدینه، سپاه صاحب الزمان(عج) و قرارگاه سیدالشهدا(ع) ،تیپ قمر بنی هاشم ، لشکر محمد رسول الله(ص)و فرماندهی تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) و مسئولیت معاونت امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه از جمله مسئولیت های قبلی حجت الاسلام و المسلمین طیبی فر می باشد.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1306282

برچسب‌ها