بعیدی نژاد: امپریال کالج لندن برگزاری نشست ضد ایرانی را تکذیب کرد

ایرنا نوشت:سفیر ایران در انگلیس گفت: مسئولان دانشگاه امپریال کالج لندن در تماسی که با سفارت داشتند برگزاری نشست گروهی از معاندان جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه را کاملا تکذیب و تصریح کردند هیچ سالنی در دانشگاه در اختیار این گروه قرار نداده‌اند.

حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر افزود:‌ واقعا جای تعجب دارد گروهی که ادعای دروغین تحول خواهی دارد در همان نشست افتتاحیه و برای کسب وجهه ساختگی برای خود، به‌ دروغ محل برگزاری نشست خود را دانشگاه امپریال کالج لندن اعلام می کند.

وی ادامه داد، این در حالی‌ است که حسب اعلام بعضی از اعضای شرکت کننده، این نشست در سالن یک هتل خصوصی برگزار شد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که هفته گذشته در فضای مجازی منتشر شد، گروه موسوم به «شورای مدیریت گذار» شنبه و یکشنبه گذشته در لندن تشکیل جلسه داده و درباره برگزاری «اعتراضات سازمان‌یافته» با هدف براندازی نظام و استقرار حکومت سیاسی جایگزین تبادل نظر کردند.

بر اساس این اطلاعیه، محل برگزاری این نشست دانشگاه ایمپریال کالج لندن عنوان شده بود.

سفارت ایران در انگلیس دیروز (سه شنبه) در نامه‌ای به دانشگاه «امپریال کالج لندن» مراتب اعتراض خود را به برگزاری نشست ضد ایرانی در این دانشگاه اعلام کرد.

بعیدی نژاد در این رابطه گفته بود، سفارت اقدام این دانشگاه را در دادن سالن به یک گروه خود خوانده از ورشکستگان سیاسی که هدف آن کسب حمایت خارجی برای تغییر نقشه سیاسی- فرهنگی ایران از طریق تحریک و دامن زدن به تفاوت های فرهنگی و زبانی اقوام مختلف می باشد، تقبیح کرده است.

وی تصریح کرد:‌ دانشگاه محل تضارب آراست و یک جریان وابسته که هیچ نسبتی با مردم ایران ندارد، نباید بتواند پشت درهای بسته و بدون فراهم شدن امکان تبادل نظر میان افکار سیاسی (debate)،از نام یک دانشگاه برای پیشبرد اندیشه های باطل خود سوءاستفاده نماید.

تکذیب مقامات دانشگاه ایمپریال کالج لندن درباره میزبانی این نشست نشان دهنده عمق توخالی بودن ادعای گروهی است که به گفته سفیر کشورمان به دنبال تحول خواهی در حاکمیت کشور هستند.

310311

کد خبر 1306396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =