ضرورت انجام مراقبت‌های بهداشتی از زائران اربعین

مهر نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت، بر ضرورت مراقبت های بهداشتی همزمان از زائران اربعین حسینی که خارج و وارد کشور می شوند، تاکید کرد.

علیرضا رئیسی، در نشست هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان، گفت: در این منطقه عمدتاً میزبان زائرین عبوری خارجی هستیم که با گذر از ایران می خواهد به عراق بروند. لذا وظیفه داریم بهترین و دقیق ترین خدمات را به این عزیزان ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه به شیعیان هر نقطه دنیا که می خواهند از مسیر ایران عبور کنند و به خیل عاشقان اباعبدالله در اربعین بپیوندند خدمات ارائه می دهیم، تصریح کرد: این وظیفه خطیری است که باید در کمال احترام، آرامش و دقت در خدمت این عزیزان باشیم بنابراین داشتن آمادگی کامل برای راهپیمایی اربعین بسیار مهم است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: همکاران ما در این منطقه، سال گذشته افتخارات زیادی کسب کردند و کمترین مشکل از نظر بیماری ها در این مرز وجود داشت. خدمت رسانی به موقع و با دقت حتما نیاز به امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی دارد اما اضافه بودن هرکدام از این ها باعث مشکل می شود. از این امکانات باید به اندازه و به جا استفاده شود تا بتوانیم بهترین بهره وری را از آن داشته باشیم.

رئیسی گفت: یکی از وظایف اصلی ما در مراسم اربعین حسینی در حوزه بهداشت مراقبت از زائرانی است که هم خارج و هم وارد کشور می شوند. خوشبختانه با مراقبت سندرومی که در اختیار دارید خیلی سریع می توانید وارد عمل شوید. همچنین وجود اورژانس، بیمارستان های صحرایی و بقیه ارگان ها که حضور دارند به شما کمک می کند.

وی بیان داشت: در رابطه با موکب ها قطعا هماهنگی های لازم انجام شده است چون موکب ها شناسایی شده و کد دارند. هر کسی در خدمت رسانی به زائرین حضور دارد از لحاظ معنوی فوق العاده با ارزش است بنابراین نباید با برخوردمان به عنوان رعایت بهداشت آنها را دلسرد کنیم. البته باید هشدارهای بهداشتی را داد و استانداردها را رعایت کرد البته برای ارائه خدمات بهتر، سه گروه باید آموزش دیده باشند اول کارگزاران بهداشتی، دوم زائران و سوم موکب ها که می خواهند خدمت رسانی کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: آمادگی ما باید زمان بازگشت زائران، بیشتر باشد بنابراین باید تیم های خدمت را تقویت کنیم و زنجیره ارائه خدمت را از قبل به دقت تعریف کنیم و حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد تخت های بیمارستانی را برای مشکلات احتمالی، آماده در اختیار داشته باشیم.

۴۷۲۳۷
کد خبر 1306495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =