انتشار دو کتاب جدید از استاد شهید مطهری

علی مطهری از انتشار دو کتاب جدید در مجموعه آثار مرحوم شهید مطهری با عنوان «فطری بودن دین» و «فطرت و تربیت» خبر داد.

فارس نوشت: علی مطهری از انتشار دو کتاب خبرداد و اظهار داشت: «فطری بودن دین» و «فطرت و تربیت» دو کتاب تازه منتشره استاد شهید مرتضی مطهری هستند. وی ادامه داد: «فطری بودن دین» عنوان کتابی است در ۲۰۸ صفحه که با قیمت، ۲۵۰۰۰ تومان عرضه شده است.
مطهری به بخش‌هایی از کتاب اشاره کرد و بیان داشت: در بخشی از کتاب می‌خوانیم؛ در انسان یک استعداد و میل و محرک نهفته‌ای در زمینه گرایش‌های دینی وجود دارد. اما این که این میل و محرک نهفته چگونه جریان پیدا کند بستگی دارد که چگونه هدایت و رهبری شود. ولی به هرحال این مبدأ جوشش در انسان وجود دارد. فطری بودن دین به معنای این نیست که انسان، دیندار به دنیا می‌آید. اگر انسان دیندارِ بالفعل به دنیا بیاید دیگر احتیاجی به پیغمبران نیست که بیایند برای مردم دین بیاورند و تعلیمات بدهند و مردم را هدایت کنند. (صفحه ۱۱۲ کتاب)

فرزند شهید مطهری به کتاب دیگر استاد شهید مطهری اشاره و توضیح داد: «فطرت و تربیت» اثری است با ۱۱۶ صفحه که به تازگی منتشر شده است. وی با بیان بخشی از این اثر گفت: در بخشی از کتاب آمده است؛ تربیت به معنی واقعی یعنی رشد دادن استعدادهای درونی انسان. یعنی ما خودمان را به انسانها تطبیق بدهیم، نه انسان‌ها را به امیال و اغراض خودمان تطبیق بدهیم؛ برویم ببینیم خدای متعال در نهاد انسان چه استعدادهایی قرار داده است؛ همان استعدادها را پرورش بدهیم. آنجا دیگر نه مسئله عادت دادن است نه عادت بازگرفتن؛ رشد دادن فطریات انسان است. (صفحه ۴۵ و ۴۶ کتاب)
وی در پایان از عرضه این دو اثر از سوی انتشارات صدرا خبرداد و گفت: این دو کتاب هم اکنون در دسترس بوده و مراسم رونمایی از آن نیز چندی پیش برگزار شد.

/6262

کد خبر 1306569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =