عظمت‌هایی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کردند

ایرنا نوشت: فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه الله اعظم در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج حسین همدانی گفت: خون شهیدان تضمین کننده حیات معنوی در جامعه ما می باشد و شهدا مایه رونق حیات معنوی جامعه هستند.

 مراسم تکریم سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی پنجشنبه شب با حضور مسئولان لشکری و کشوری ، روحانیون ، اساتید حوزه و دانشگاه ، خانواده شهدا و ایثارگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله اعظم در این مراسم اظهار کرد: شهید همدانی از شهدایی بود که بسیار تاثیرگذار در زمان دوران دفاع مقدس در  جنگ تحمیلی و هم در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه بود.

سرلشکر جعفری با طرح سوالی مبنی بر اینکه پیامد خون شهدا چیست و چرا امروز زبونی و افت قدرت پوشالی آمریکا در جهان را می بینیم تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره به ۴ عظمت دارند، عظمت انقلاب اسلامی و ماندگاری انقلاب، عظمت راه طی شده انقلاب و کارکردهای انقلاب، عظمت چشم اندازی که باید به آن برسیم و نقش نیروهای جوان متعهد برای رسیدن به چشم انداز .

فرمانده سابق سپاه در تبیین منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شهدا پیشتاز همه عرصه ها در انقلاب ما بودند. اکثر نیروهای موثر در جبهه نیروهای جوان بودند . شهید همدانی نیز  در جبهه ۳۰ ساله بود که بین ۳ فرمانده سن بالاتر از فرماندهان دیگر همچون شهید شوشتری قرار داشت.

فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه الله در سخنانش پرسید: چرا انقلاب با وجود این همه مخالفت دشمنان  در ۴۰ سال موفق بوده و این درحالی بود که ایران در زمان دفاع مقدس تنها بود. 

وی افزود : در زمان دفاع و پس از جنگ تحمیلی ایران در زمینه های زیادی در محدودیت بود و دشمن ما را تحریم کرده بود اما می بینیم  روز به روز انقلاب اسلامی  بالنده تر می شود و انقلاب دارد مسیر خود را طی می کند.

جعفری تاکید کرد : پاسخی که از بیانات رهبری برداشت می شود و همچنین  علت این مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان را می توان در  توسعه حیات معنوی در جامعه خودمان ببینیم.

27219

کد خبر 1306755

برچسب‌ها