فعال سیاسی اصولگرا به حدادعادل: جایگاهی ندارید، به فکر بازنشستگی باشید/ روایتی از فعالیت‌های انتخاباتی قالیباف

اعتماد آنلاین نوشت: محمدصادق کوشکی گفت: آقایان باهنر و حداد عادل تلاش می‌کنند طیف متبوع‌شان در مناسبات انتخاباتی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند،‌ اما باید گفت امثال باهنر و حداد عادل چون در بین مخاطبان اصولگرایی جایگاهی ندارند باید به فکر بازنشستگی باشند.

محمدصادق کوشکی، درباره فضای چنددستگی این روزهای اصولگرایان گفت: اصولگرایی جبهه‌ای است که طیف‌های زیادی را در بر می‌گیرد که هر کدام یک سیلقه ای دارند و از نگاه مشخصی تبعیت می‌کنند؛ مثلاً چهره‌های شاخصی چون باهنر و ابوترابی از برجام دفاع جانانه‌ای کردند و پایداری‌چی‌ها مجدانه اعتقاد داشتند توافق هسته‌ای سرتاسر هزینه‌ساز است. پس طبیعی است در این جریان چندصدایی دیده شود و مثلاً درباره نوع حضور در انتخابات نظرهای متفاوتی داشته باشند.

این فعال اصولگرایی همچنین ادامه داد: به نظر من باید روح جدیدی به اصولگرایان تزریق شود تا نیروهای جوان و تازه‌کار با نگاه و رویکردی نو بتوانند کارآمدی بالا و توأم با تاثیرگذاری‌ داشته باشند. واقعیت مسلم این است که نیرو و روح قدیمی که سال‌ها با عنوان اصولگرایی فعالیت داشته‌، الان دیگر توانمندی چندانی ندارد و در نتیجه کارآمدی‌اش را از دست داده و لازم است به سلیقه‌ها و نیروهای جوان مجال خودنمایی داد تا بتوانند کنش‌های موثر و مطلوب‌تری را از خود به نمایش بگذارند. البته درون جریان اصلاحات هم اختلاف سلیقه‌هایی بروز و ظهور می‌کند،‌ اما آنها در بزنگاه‌های مهم، به خصوص در چند انتخابات گذشته، به خوبی نشان داده‌اند می‌توانند به همصدایی و یکپارچگی لازم برسند.

کوشکی اضافه کرد: مثلاً آقایان باهنر و حداد عادل تلاش می‌کنند طیف متبوع‌شان در مناسبات انتخاباتی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند،‌ اما باید گفت امثال باهنر و حداد عادل چون در میان مخاطبان اصولگرایی جایگاهی ندارند. آنها باید به فکر بازنشستگی باشند و اجازه بدهند نیروهای تازه‌نفس با طرح و نگاه نو سردمداری اصولگرایان را در اختیار خود بگیرند و بتوانند در مناسبات سیاسی عملکرد به مراتب بهتری نسبت به کسانی داشته باشند که در ۲۵ سال اخیر در عرصه فعال بودند.

محمدصادق کوشکی در پایان سخنانش گفت: اصولگرایی ریشه دارد و باید در سیاست فعالیت چشمگیری داشته باشد و تلاش کند تا تاثیرگذار واقع شود. با توجه به شرایط روز این مهم زمانی محقق می‌شود که اصولگرایان پوست‌اندازی کنند و با شکل و شمایل جدیدی کنش سیاسی را پی گیرند و بتوانند اهداف تعیین‌شده را به تحقق برسانند.

ائتلاف اعتدالیون و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس آینده به نفع دو طرف است

همچنین ایسنا نوشت؛

مهرداد لاهوتی، درباره فعالیت جریانات اعتدالی در انتخابات مجلس آینده، اظهار کرد: احزاب مستقل در قالب اعتدال فعالیت می‌کنند، شخصیت اعتدالیون هم استقلال است ولی اگر بنا باشد ائتلافی صورت گیرد، این ائتلاف بین مستقلین و اصلاح طلبان خواهد بود. من معتقدم ائتلاف مستقلین و اصلاح طلبان در انتخابات آینده به نفع دو طرف است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس یادآور شد: اصولگرایان حرکت‌هایی را تحت عنوان جمنا آغاز کرده‌اند و افراد را مورد شناسایی قرار می‌دهند. در مورد آقای قالیباف اخباری ندارم ولی با روحیاتی که از ایشان سراغ دارم بعید می‌دانم که ایشان وارد موضوع لیست و اینگونه مباحث شوند اگرچه ممکن است یک نگاه کلی به انتخابات مجلس داشته باشد.

لاهوتی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون هم مانند اصولگرایان فعالیت‌هایی را برای انتخابات آغاز کرده‌اند، گفت: همه جریانات در این مرحله به دنبال شناسایی و ارزیابی افراد هستند. معمولاً به این صورت است که می‌بینند در شهرستان‌ها و استان‌ها اقبال روی چه کسانی است و تا روزهای آخر بررسی‌ها ادامه می‌یابد. نهایتا پس از روشن شدن نتایج نظرسنجی‌ها و این که اقبال به سمت چه کسانی است، افراد به صورت قطعی انتخاب می‌شوند.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1307245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =