ماجرای حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز/ بازگشت او ربطی به اصلاح طلبان ندارد

حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز پس از ۱۰ سال دوری با واکنش‌های زیادی همراه شد.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا مصباحی مقدم درباره حضور غیرمنتظره علی اکبر ناطق نوری در جمع یاران قدیمی‌اش در جامعه روحانیت مبارز، گفت که حضور ناطق‌نوری با دعوت کتبی آیت‌الله موحدی کرمانی صورت گرفته است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای ناطق‌نوری، اخیرا در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور پیدا کرده بودند و در آن جلسه، در کنار آیت‌الله موحدی کرمانی نشسته بودند. آیت‌الله موحدی کرمانی به عنوان رئیس جامعه روحانیت از ایشان درخواست کرده بودند که در جلسات جامعه روحانیت هم مانند گذشته شرکت کنند.

مصباحی مقدم افزود: آقای ناطق‌نوری گفته بودند از من دعوت کنید تا در جلسه حاضر شوم و در همان جلسه، آیت‌الله موحدی کرمانی به صورت مکتوب ایشان دعوت کرده بودند که در جلسه جامعه روحانیت مبارز شرکت کنند.

اما حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد و شنیده شد که عده‌ای در صدد بودند که از حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت جلوگیری کنند

معلوم نیست حضور ناطق نوری استمرار داشته باشد

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درباره حضور ناطق‌ نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای ناطق در جلسه اخیر جامعه روحانیت حضور یافتند و معلوم نیست که ایشان در جلسات بعدی حضور داشته باشند یا نه. البته آقای ناطق نوری می‌توانند در همه جلسات جامعه روحانیت حضور داشته باشد و تصمیم‌گیری درباره این موضوع به عهده خود ایشان است.

به نوشته تسنیم، ابراهیمی گفت: درباره برنامه‌ها و تصمیمات انتخاباتی جامعه روحانیت مبارز، تنها آقای مصباحی‌مقدم که سخنگو هستند، می‌توانند توضیح دهند اما در مجموع نظر ما بر وحدت و همگرایی نیروهای انقلابی است.

ناطق‌ نوری بعد ماجرای مناظره احمدی‌نژاد و موسوی از جامعه روحانیت فاصله گرفت

سیدرضا اکرمی، دیگر عضو جامعه روحانیت نیز درباره دعوت ناطق نوری به جلسه جامعه روحانیت گفت: اگر بخواهید علت حضور ایشان و راضی شدنشان را بپرسید، باید ایشان در اینجا حضور داشته باشند تا خودشان به سوال شما پاسخ کامل و جامع بدهند. چیزی که ما می‌دانیم این است که آقای ناطق مدتی به جلسات جامعه روحانیت نمی‌رفته و اکنون نیز برگشته است. ماجرا از این قرار است که مدتی بود که آقای ناطق نوری برخلاف رویه این سال‌ها، به مجمع نمی‌رفت. اما پس از مدتی اخیرا در یکی از جلسات مجمع شرکت کرد. آقای موحدی کرمانی ایشان را در این جلسه می‌بینند و به ایشان اصرار می‌کنند که حالا وقتی در جلسه مجمع روحانیون شرکت می‌کنید، حداقل در جلسات جامعه روحانیت مبارز نیز شرکت کنید. آقای ناطق به این دعوت لبیک گفتند و شرکت کردند. آقای ناطق به آقای موحدی گفتند که دعوت رسمی کنید و ایشان هم با دعوت رسمی به جلسه جامعه روحانیت آمدند.

وی هم‌چنین به نامه نیوز گفت که «این دیدار و حضور هیچ ربطی به انتخابات و مسائل کلان اسلام و مسلمین و کشور نداشت».

اکرمی درباره فاصله گرفتن ناطق نوری از جامعه روحانیت مبارز هم گفت: واقعیت این است که پس از مناظره جنجالی آقایان احمدی نژاد و میرحسین موسوی، رئیس جمهور وقت بدون ربط داشتن موضوع مناظره به آقای ناطق، چند بار اسم ایشان و فرزندشان را مطرح کرد. آقای احمدی‌نژاد نسبت به آقای ناطق و فرزندشان از تریبون تلویزیون ملی توهین کرده و اتهام مطرح کرد و این چیز کمی نبود. پس از آن صداوسیما به آقای ناطق و هاشمی برای پاسخ به آن ادعاها تریبون نداده و از آقای احمدی‌نژاد نیز کسی سند نخواست. در این میان آقای ناطق از اعضای جامعه روحانیت و خود این نهاد انتظار داشت که در واکنش به این صحبت‌های ناپسند احساس وظیفه شرعی و سیاسی کرده و واکنش نشان دهند؛ اما ما شاهد سکوت در این رابطه بودیم و واکنشی از سوی آن حضرات ندیدیم. همین مسئله آقای ناطق را گله‌مند کرده و مانع از آن شد که نسبت به حضور در جلسات آن تشکل (جامعه روحانیت مبارز) طی سال‌های اخیر شد. انتظار ایشان به‌عنوان عضوی از جامعه این بود که افراد آن در این رابطه حرف زده و سینه سپر کنند اما بسیاری در آن برهه چنین نکردند. آقای ناطق این رنج‌مندی خود را حتی به زبان آورد و پنهان نکرد و همه می‌دانستند که ایشان انتظار دارد.

وی افزود: از دور شدن آقای ناطق از جامعه روحانیت ۱۰سال می‌گذرد و به‌ هر حال برخی اختلافات و کدورت‌ها به‌طور طبیعی در گذر زمان فراموش می‌شود و این ربطی به اصلاح‌طلبان ندارد، مسئله این است که گله‌مندی ایشان از برخی اصول‌گرایان پایان یافته است. ما امیدواریم به‌دلیل سابقه و توان آقای ناطق، حضور ایشان در جامعه روحانیت در آینده نیز سودمند باشد و ادامه یابد. ایشان یک سابقه طولانی در انقلاب دارد و این سابقه بیش از نیم قرن است.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1307277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =