رئیس پنتاگون: من هیزم این آتش را بیشتر نمی‌کنم

ایسنا نوشت:وزیر دفاع آمریکا در میان جنجال‌های اخیر بر سر تماس تلفنی روسای جمهور آمریکا و اوکراین اظهار کرد، هدفش این است که "این وزارتخانه را دور از مسائل سیاسی نگه دارد."

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی درباره آگاهی‌اش از تهدید اوکراین به توقف کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به این کشور توسط دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت: تمرکز وزارت دفاع بر "ارزش‌های نظامی در زمینه کمک به کشوری مانند اوکراین است" و اینکه آیا متحدان آمریکا به این کشور کمک می‌کنند یا خیر.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن هستند که دونالد ترامپ در تماسی تلفنی که ۲۵ ژوئیه با همتای اوکراینی خود داشت، از او درخواست کرده که درباره جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ و پسرش تحقیقاتی صورت دهد و احتمال "فساد" آن‌ها را بررسی کند و با اهرم توقف کمک نظامی آمریکا به اوکراین، رییس جمهور این کشور را تحت فشار قرار داده است.

این تماس تلفنی و محتوای آن هم‌اکنون هدف تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، اسپر افزود: همانطور که پیشتر گفته‌ام، این یک مساله سیاسی است. من هیزم این آتش را بیشتر نمی‌کنم. کنگره در حال بررسی این مساله است و تحقیقاتی نیز در جریان است. ما به موقع پاسخ همه این سوال‌ها را خواهیم داد اما در حال حاضر در تلاش هستم تا وزارت دفاع را از این موضوع دور نگه دارم.

او درباره کمک آمریکا به اوکراین گفت: بیشتر مبلغ این کمک امنیتی تا پایان سال پرداخت می‌شود و هرگز احساس نکرده‌ام که توقف ارسال این کمک مالی تاثیری بر امنیت ملی آمریکا داشته است.

در حالی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تایید کرده که به تماس تلفنی ترامپ و همتای اوکراینی‌اش گوش داده، هیچ مقامی از وزارت دفاع آمریکا این گفتگو را نشنیده است.

اسپر پیشتر اعلام کرده بود، در خصوص این مساله و هر مساله دیگر، هر اطلاعاتی را که بتواند، در اختیار قانونگذاران خواهد گذاشت.

310 310

کد خبر 1307476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =