بزرگ‌ترین فرق پرسپولیس کالدرون با تیمی که برانکو ساخته بود

تیم فوتبال پرسپولیس در شش هفته ابتدایی لیگ نوزدهم مقابل تیم‌های مدعی لیگ تا اینجای کار شکست خورده. اتفاقی که برای قرمزها خوشایند نیست. چراکه پرسپولیس برانکو کاملا با شیوه‌ای متفاوت از این قهرمان می‌شد و به کار خودش ادامه می‌داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ لیگ نوزدهم برای پرسپولیس و گابریل کالدرون هنوز به نیم فصل نرسیده همراه با چالش های زیادی در حال سپری شدن است. گذشت شش هفته از بازی های لیگ و تحمل سه شکست که اتفاقا یکی از آنها در خانه رقم خورد برای تیمی که هر سه فصل گذشته قهرمان فوتبال ایران شد چندان خوشایند نیست. این همان نکته ای است که بازیکنان تیم و البته کالدرون به آن اشاره داشتند. پرسپولیس در فصل های گذشته خیلی سخت مقابل حریفانش شکست می خورد و اتفاقا اکثر آنها را با پیروزی از پیش رو برمی‌داشت. در این فصل اما فعلا نیمی از بازی ها با شکست تمام شدند و این آمار مثبتی نیست. پرسپولیس فصول گذشته سخت می باخت اما در این فصل تیم نه تنها سخت نمی بازد، بلکه مقابل تیم های مدعی به راحتی شکست می خورد.

اینطور می توان گفت که بزرگترین وجه تمایز پرسپولیس کالدرون با پرسپولیس برانکو در این است که تیم تحت هدایت سرمربی کروات علاوه بر سخت باختن، کمتر دیده شده بود که مقابل تیم های مدعی شکست بخورد. در واقع سه فصل گذشته برای پرسپولیس برانکو همراه با کسب برتری مقابل مدعیانی همچون تراکتور، سپاهان، شهرخودرو و بعضا استقلال بود. در این فصل اما هنوز به نیم فصل نرسیده به جز استقلال که برای قهرمانی طی چند سال گذشته رقیب اصلی پرسپولیس نبوده، سایر تیم های بزرگ مقابل قرمزها به برد رسیدند. چیزی که در فصل های گذشته اصلا برای آنها مرسوم نبود.

همین اتفاق شاید باعث شود که کار برای پرسپولیس و کالدرون در ادامه راه سخت تر شود. پرسپولیس تا پایان هفته ششم رقابت های لیگ تیم هایی که باید می برده را از پیش رو برداشته. قرمزها اتفاقا شیرینی برد در دربی را هم چاشنی کار خود کردند اما برای تیمی که می خواهد قهرمانی خودش را دوباره تکرار و انتظارات هوادارانش را برآورده کند این اصلا آمار مثبتی نیست که مقابل مدعیان قهرمانی سه امتیاز کامل را از دست بدهد. بدون شک مهمترین نقطه ضعفی که قرمزها برای ادامه راه باید برطرف کنند همین مسئله شکست خوردن مقابل تیم های مدعی است. چراکه در سمت مقابل نمی توان تضمین کرد پرسپولیس یا هر تیم دیگری مقابل تیم های میانه و حتی پایین جدول امتیاز از دست ندهند.

43257

کد خبر 1307638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =