طعنه زنگنه به مخالفان دولت: اگر اتهام زدن مالیات داشت، دولت با آن پولدار می‌شد

برنا نوشت: وزیر نفت امروز در بازدید از دو کارخانه صنعتی گفت :این که برخی هستند که مدام می گویند که به چشم آبی ها اقبال نشان می دهیم یک اتهام بیش نیست و اگر این اتهامات مالیات داشت الان دولت از نفت بیشتر پول در می آورد.

بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه بازدید از دو کارخانه صنعتی پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه شما همیشه متهمید که بدنبال چشم آبی ها و خارجی ها هستید وبه توان داخلی اقبالی نشان نمی دهید   و حال چگونه است که با شرکت های داخلی حشر ونشر بیشتری دارید گفت :بنده خودم هم چشم آبی هستم و نمی دانم اینها چه میگویند اما نگاه وزارت نفت همچنان به توان داخلی است و اینکه ما رامتهم می کنند که به دنبال چشم آبی ها هستیم همانطور که قبل ترها هم گفته ام یک اتهام است و معتقدم اگر دولت میتوانست از اتهام زنندگان مالیات بگیرد درآمدش از درآمدهای نفتی هم بیشتر بود.

وی افزود: اتهام زنندگان همواره  این سخنان را بزبان می اورند و این درحالی است که مپنا و دیگر شرکت های داخلی از افتخارات صنعت کشورند و مپنا در این میان درخت تنومند صنایع انرژی ایران محسوب می شود.

درباره تعیین تکلیف طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اظهار کرد: این فاز تعیین تکلیف شده است و پتروپارس به تنهایی توسعه این فاز را ادامه خواهد داد و تا پایان امسال نخستین جکت این فاز برای استقرار سکویی با ظرفیت برداشت روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب نصب خواهد شد.

وی افزود: موضوع فشارافزایی توسعه این فاز به مذاکرات با مپنا و بقیه شرکت‌ها بستگی دارد.

وزیر نفت درباره اینکه چرا توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی از روز نخست به شرکت پتروپارس سپرده نشد، تصریح کرد: می‌خواستیم برای طرح توسعه این فاز سرمایه خارجی جذب کنیم، ضمن اینکه سکوی فشارافزایی نیز برای ما مهم بوده است و پتروپارس قرار بود در کنار این شرکت‌ها کار یاد بگیرد.

زنگنه تصریح کرد: من معتقد نیستم در همه کارها باید از روز نخست دکترا بگیریم، گرچه داریم همین کار را می‌کنیم، اما این روش درستی نیست.

وی درباره اینکه آیا شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) از این پروژه کنار رفته است، افزود: بله کنار رفته است.

زنگنه وزیر نفت کارخانه توگا شرکت مپنا

 با وزیر انرژی عربستان ۲۲ سال است دوستیم

وزیر نفت درباره دیدار با وزیر انرژی عربستان در مسکو هم پاسخ داد: عبوری دیدار کردیم و آنجا هم گفتم با ایشان دوستی ۲۲ ساله دارم و با تمام فراز و نشیب‌هایی که در روابط ایران و عربستان پیش آمده این دوستی ادامه داشته است و هیچ مشکلی برای دیدار با ایشان ندارم.

زنگنه با بیان اینکه اختلاف با عربستان را ما ایجاد نکردیم و می‌خواهیم در منطقه با همه دوست باشیم و آنها نیز نباید ما را دشمن خود بدانند، تصریح کرد: دشمن همه ما بیرون منطقه است.

نفت درباره ملاقات‌های دوجانبه‌اش در حاشیه بیست‌ویکمین نشست وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌یی‌سی‌اف)، توضیح داد: تقریبا با همه وزیرانی که آنجا بودند دیدار داشتیم و درباره روابط دو جانبه و بازار با هم مذاکره کردیم، ضمن اینکه مذاکره خوبی با شرکت‌های روس داشتیم که ان‌شاء‌الله ادامه داشته باشد.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1307674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =