۰ نفر
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
حمله دوباره ترامپ به میت رامنی

ایرنا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا روز یکشنبه درتوییتی اعلام کرد که دموکرات‌ها خوش‌شانس هستند که کسی مثل «میت رامنی» سناتور جمهوریخواه این کشور را در بین خود ندارند.

ترامپ در صفحه توییتر خود افزود:دموکرات ها در آن صورت ممکن بود سیاستمداران خیلی بدی باشند و سیاست های واقعا بدی را اتخاذ کنند.

رامنی که درسال ۲۰۱۲ نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را به«باراک اوباما» واگذار کرد، روز جمعه از ترامپ به دلیل درخواست از چین واوکراین برای تحقیق در مورد «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه نیز به رامنی تاخت و خواستار استیضاح وی شد. ترامپ همچنین گفت که رای دهندگان جمهوریخواه در ایالت یوتا اشتباه کردند که رامنی را برای راهیابی به سنا نامزد کردند.

رئیس جمهوری آمریکا که زمانی قصد داشت رامنی را به عنوان وزیر خارجه کابینه خود انتخاب کند، روز شنبه نیز به رامنی اهانت کرده و وی را «الاغ مغرور» خواند. (اینجا)

تلاش های دموکرات های آمریکا برای استیضاح ترامپ با افشای ماجرای تماس تلفنی وی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین، شدت گرفته است.

ترامپ در این تماس تلفنی از همتای اوکراینی خود خواسته است در مورد فساد مالی بایدن و پسرش «هانتر» تحقیق کند.

هانتر بایدن برای شرکت گاز اوکراینی تا سال ۲۰۱۹ کار می کرد و ترامپ و متحدان او تلاش کرده‌اند این موضوع را به تلاش بایدن و پسرش برای ورود به اقدامات غیرقانونی در اوکراین متهم کرده و به وجهه این نامزد دموکرات به عنوان اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی ترامپ لطمه وارد کنند.9109

به گفته منتقدان، ترامپ به اوکراین پیشنهاد داده کمک های مالی واشنگتن به کی‌یف مشروط به انجام تحقیقات از طرف اوکراین است. منتقدان همچنین معتقدند که ترامپ با این کار، امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و از قدرت سوءاستفاده کرده است.

ترامپ در درخواست خود از رئیس جمهوری اوکراین به نوعی مروج تئوری تبانی مطرح شده از سوی کارمندان خودش بوده مبنی بر اینکه اوکراین و نه روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده است.

ترامپ می گوید هیچ فشاری از سوی وی بر اوکراین اعمال نشده و همه این جار و جنجال ها، ‌ حقه و کلک دموکرات ها است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از چین خواسته است در مورد کسب و کار اقتصادی خانواده بایدن تحقیق کند اما پکن این درخواست را رد کرده است.

به موجب قانون اساسی آمریکا، کنگره مجاز است رئیس جمهوری را پیش از به پایان رسیدن دوره چهار ساله از کار برکنار کند به شرطی که به اعضای کنگره ثابت شود رئیس‌جمهوری به یکی از این موارد متهم است؛ خیانت، رشوه و سوء‌استفاده از قدرت و ترامپ به دلیل سوء‌استفاده از قدرت در آستانه استیضاح است.

برای حذف ترامپ از قدرت، ۶۷ نفر از ۱۰۰ عضو سنا باید به گناهکاری او رای دهند. جمهوریخواهان ۵۳ کرسی در سنا دارند که این تعداد برای دموکراتها ۴۵ کرسی است. همچنین دو نماینده مستقل در این مجلس حضور دارند که به طور معمول موافق با دموکراتها رای می دهند.

مجلس نمایندگان در حال حاضر در کنترل دموکرات هاست. این مجلس برای استیضاح ترامپ به ۲۱۸ رای نیاز دارد.

دموکرات ها ۲۳۵ کرسی مجلس نمایندگان را در دست دارند در حالی که این سهم برای جمهوریخواهان ۱۹۸ کرسی است. یک کرسی نیز در اختیار «جاستین آماش» نماینده مستقل از میشیگان است و یک کرسی این مجلس از بخش هفتم ویسکانسین خالی است.

310311

کد خبر 1307702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • TR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
    0 0
    چون میخواد به دموکراتها بچسبونه از واژه الاغ استفاده کرده. سمبل دموکراتها الاغ هست