مرز خسروی از ساعت ۷ تا ۱۶ ‌امروز برای تردد زائران باز است

ایلنا نوشت: دبیر ستاد مرکزی اربعین با اعلام آخرین آمار ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح از فعالیت موکب‌های ایرانی در عراق از امروز خبر داد.

احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین، درباره آخرین جزئیات ثبت‌نام‌کنندگان در مراسم پیاده‌روی اربعین گفت: تاکنون 2,325,908 در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد ثبت‌نام 2,201,752 قطعی شده است.

وی ادامه داد: تردد از مرزها طبق روال ادامه دارد. از امروز مرز خسروی از ساعت ۷ صبح تا ۱۶ ‌برای تردد زائران باز است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه روزانه از ۱۰ هزار نفر تا ۶۰ هزار نفر از مرزهای کشور عبور می‌کنند، گفت: روزانه ۶۰ هزار نفر از مرز مهران، ۴۰هزار نفر از مرز شلمچه و ۲۰ هزار نفر از مرز چذابه تردد می‌کنند.

محمدی فر درباره وضعیت استان‌های شعیه‌نشین عراق خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که به ما رسیده حاکی از این است که وضعیت در حال آرام شدن است و شرایط به حالت طبیعی برگشته است. در حال حاضر نیز زوار در حال سفر هستند و مشکلی گزارش نشده است.

وی ادامه داد: چنانچه مشکلی ایجاد شود ما برنامه و تدابیری برای آن در نظر خواهیم گرفت. اما فعلا شرایط عادی است و مشکلی برای زائران نیست.

دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره فعالیت موکب‌ها نیز گفت: با توجه به حجم زیاد زائران موکب‌های ایرانی از امروز فعالیت خود را در عراق آغاز می‌کنند. در این سوی مرزها نیز فعالیت موکب‌ها در کشور آغاز شده است.

وی درباره سفر هوایی نیز گفت: دوره زیارت اربعین از فردا آغاز می‌شود و هزینه سفر هوایی از تهران دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و از مشهد دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1307846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =